• Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz Adwent. Jest to czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów, a zarazem przygotowania do dobrego przeżycia Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  • Od jutra zapraszamy na Roraty, które będą odprawiane:
    • dla dzieci, młodzieży o g.18.00, w soboty o g. 8.00,
    • dla dorosłych rano o g. 6.15
  • Godzinki w Adwencie o g. 5.45.
  • Prosimy, by na Mszy Świętej roratniej dla dzieci i w niedziele na Mszy Świętej o g.11.00, ławki w pierwszej części kościoła, były zostawione dla dzieci. Na Roratach dzieci otrzymują tradycyjną wyklejankę adwentową, związaną z Jubileuszowym Rokiem Koronacji Obrazu MB, który przeżywamy. Dzieci prosimy o przygotowywanie lampionów, a na każde Roraty podpisanych serduszek, z wypisanymi dobrymi postanowieniami, które posłużą do losowań figurek świętych, wędrujących do naszych domów. Ozdoby te przyozdobią choinki w kościele.
  • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy Świętej o g.14.00.
  • Nieszpory Adwentowe o g.17.30.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
    • Pierwszy czwartek miesiąca: wspomnienie św. Mikołaja , biskupa
    • Pierwszy piątek miesiąca: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
    • Sobota: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
    • Msze Święte:
      • w kościele o g. 6.15, g. 8.00, g. 9.00, g.16.30, g.18.00
      • w kościółku o g.14.15.
      • Godzina Łaski o g.12.00
      • Kancelaria w tym dniu nieczynna.
    • W przyszłą niedzielę 9 grudnia, będziemy gościć w naszej Parafii ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Przy udziale wszystkich wspólnot działających w parafii, odprawi Mszę Świętą o g.18.00, dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej pobłogosławi medaliki i udzieli specjalnego papieskiego błogosławieństwa związanego z Jubileuszowym odpustem zupełnym. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie od g. 6.00 i w czasie Mszy Świętych oraz od g. 17.00, a w czwartek i w piątek od g.15.00 do g.18.00. Na piątkową spowiedź szczególnie zapraszamy dzieci.
  • Grupa Tradycji Katolickiej przy KIK- u organizuje Rekolekcje Adwentowe od g.19.00 w piątek 7 grudnia do niedzieli, w naszym kościele i w kościółku, które poprowadzi ks. Włodzimierz Małota. Ich program jest na plakatach i stronie internetowej. Zachęcamy do uczestnictwa.
    • Środa: o g. 8.00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz błogosławieństwo
      Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
    • Czwartek:
      • o g.18.00 o Boże błogosławieństwo dla Cukierników i ich Rodzin oraz za zmarłych Cukierników.
      • o g.18.00 o Boże błogosławieństwo dla Dobroczyńców i Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”.
    • Piątek: o g.16.00 w intencji Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej
      – będzie to zarazem Msza Święta roratnia dla dzieci.
    • Sobota:
      • o g. 9.00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz błogosławieństwo
        Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy w tej intencji.
      • o g.18.00 w intencji Członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział
        Myślenice oraz ich Rodzin.
      • o g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Przygotowujących się do Bierzmowania informujemy, że Sakrament Bierzmowania w naszej parafii będzie sprawowany dla klas ósmych 20 maja, a dla klas trzecich gimnazjum 23 maja 2019r. o g.18.00.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” przeprowadzi zbiórkę żywności w sklepach na terenie miasta 7 i 8 grudnia, na rzecz potrzebujących. Prosimy o wsparcie tej akcji.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach, na tacę i na konto parafii na rzecz remontu murów okalających plac kościelny i renowację ołtarza głównego w kościółku św. Jakuba.
  • Jest do nabycia „Modlitewnik – u stóp Matki Bożej Myślenickiej”, jako pomoc dla rodzin przyjmujących Jej Wizerunek w domach. Polecamy również kalendarz na przyszły rok, z wieloma archiwalnymi zdjęciami z koronacji Cudownego Obrazu. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na remont murów wokół naszej świątyni.
  • Stowarzyszenie osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy w niedzielę 9 grudnia po każdej Mszy Świętej na terenie placu przykościelnego. Dochód przeznaczony będzie na rehabilitację, wypoczynek oraz organizację czasu wolnego dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się cykl poświęcony siedmiu darom Ducha Świętego – jakie dary zsyła On na nas i jak należy je rozumieć.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżycia Adwentu
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej parafii śp. Józef Orzechowski. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.