Zmartwychwstał Pan prawdziwie Alleluja!
Ten fakt otworzył przed człowiekiem perspektywę nieba.
Życzymy Wam wiary, która pozwoli spotkać
Zmartwychwstałego Jezusa,
nadziei, która przezwycięży każdy lęk o przyszłość,
miłości, która otworzy serce  na Boga i drugiego człowieka.
Szczególne słowa bliskości i życzeń kierujemy do  ludzi chorych i starszych, oraz  do tych, którzy te Święta spędzają z dala od swoich bliskich.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

• Nieszpory kończące Triduum Paschalne dzisiaj o 17:30.
    • Do najbliższej niedzieli trwamy w Oktawie Wielkanocy. Zachęcamy do codziennego uczestnictwa w Mszy Świętej i Komunii Świętej. W piątek z racji trwającej oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    • Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia odprawiamy piętnaście minut przed Mszą Świętą wieczorną, lub nabożeństwem.
    • Poniedziałek Wielkanocny – porządek Mszy świętych taki, jak w niedzielę.
    • Druga Niedziela Wielkanocna: Święto Miłosierdzia Bożego
      • O 15:00  Nabożeństwo Uczczenia Obrazu Bożego Miłosierdzia i zawierzenie świata  Bożemu Miłosierdziu.
  • Nasze sanktuarium nawiedzą relikwie bł. Rodziny Ulmów w niedzielę 7 i w poniedziałek 8 kwietnia. Będziemy się przy nich modlić wraz z przedstawicielami sześciu okolicznych dekanatów.
    • O 17:40 rozpoczniemy modlitewne przygotowanie.
    • O 18:00 uroczyste wprowadzenie relikwii i Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Janusza Mastalskiego – szczególnie zapraszamy wszystkie Kręgi Domowego Kościoła.
    • O 20:00 wieczór uwielbienia dla młodzieży i prowadzony przez młodzież, a po nim indywidualna modlitwa przy relikwiach do 23:00.
    • W poniedziałek 8 kwietnia Msze Święte przygotowane przez poszczególne dekanaty będą o 9:00, 11:00, 13:00. Na 9:00 zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, na 11:00 ludzi chorych i starszych  –  będzie obrzęd sakramentu chorych, na 13:00 rodziny księży, sióstr i kleryków – będziemy się modlić o powołania. Na każdej Mszy Świętej możliwość podjęcia  dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. O 15:00 nabożeństwo dla rodziców z dziećmi, z obrzędem błogosławienia dzieci i matek oczekujących potomstwa. O 16:00 relikwie zostaną przekazane do Nowego Targu.
  • Polecamy świąteczny,  poszerzony do 16 stron, Tygodnik „Gość Niedzielny”.