• Powiedział Pan Jezus do S. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”. Korzystajmy więc obficie ze źródeł Bożego Miłosierdzia.
    • Nabożeństwo Uczczenia Obrazu Jezusa Miłosiernego i zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu o 15:00 – zapraszamy. Po tym nabożeństwie zmiana Tajemnic Różańca Świętego.
  • Nasze sanktuarium nawiedzą dzisiaj i jutro relikwie bł. Rodziny Ulmów.
    • O 17:40 rozpoczniemy modlitewne przygotowanie.
    • O 18:00 uroczyste wprowadzenie relikwii i Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Janusza Mastalskiego – szczególnie zapraszamy wszystkie Kręgi Domowego Kościoła.
    • O 20:00 wieczór uwielbienia dla młodzieży prowadzony przez młodzież, a po nim indywidualna modlitwa przy relikwiach do 23:00.
    • W poniedziałek Msze Święte przygotowane przez poszczególne dekanaty będą o 9:00, 11:00, 13:00.
      • Na 9:00 zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe,
      • Na 11:00 ludzi chorych i starszych – będzie obrzęd sakramentu chorych,
      • Na 13:00 rodziny księży, sióstr i kleryków – będziemy się modlić o powołania. Na każdej Mszy Świętej możliwość podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego.
      • O 15:00 nabożeństwo dla rodziców z dziećmi, z obrzędem błogosławienia dzieci i matek oczekujących potomstwa.
      • O 16:00 relikwie przekażemy do Nowego Targu.
  • Dzisiejsze patronalne święto Caritas, obchodzone pod hasłem „…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał” (1J 5, 1), rozpoczyna 80 Tydzień Miłosierdzia. Jego celem jest budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich i zachęta do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia.
    • Poniedziałek: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Poranne Msze Święte tak jak codziennie. Na Mszy Świętej o 18:00 będzie również możliwość podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego.
    • Niedziela: rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego
  • Z intencji mszalnych: czwartek – 18:00 za Zmarłych wypominanych.
  • Parafialny Zespół Caritas BETANIA dziękuje za produkty złożone w Wielką Sobotę. Obdarowaliśmy nimi 115 rodzin i osób samotnych. Dzieciom składamy podziękowania za dar ze skarbonek wielkopostnych – 1.912,00 zł.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o mało znanych faktach dotyczących powstania „Dzienniczka” S. Faustyny oraz o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim.
  • Życzymy wszystkim ufności w Miłosierdzie Boga.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ewa Kozina, śp. Jerzy Kasperczyk, śp. Tomasz Mielec, śp. Stanisław Bałuk, śp. Bogumiła Leśniak, śp. Marek Piekarz. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.