• Dziś Wigilia Bożego Narodzenia – czas pielęgnowania chrześcijańskich tradycji – dzielenia się opłatkiem, wspólnej modlitwy, czytania fragmentu Ewangelii, wspólnego śpiewu kolęd w naszych domach i rodzinach.
    • Pasterka w naszym sanktuarium o g. 24:00. Tradycyjnie taca na Pasterce na Fundusz Ochrony Dzieci Nienarodzonych.
    • Dziś spowiadać będą tylko kapłani dyżurni do g. 14:00.
    • Światło betlejemskie dostępne przy ołtarzu. Zachęcamy do jego zabrania.
    • Słowa podziękowania kierujemy w stronę s. Elżbiety, Pani Marii, Pana Kościelnego, Panów Ernesta, Jana i Mirosława, Pana, jak również naszej młodzieży szkolnej za uczynione porządki w kościele, zrobienie Bożonarodzeniowej dekoracji, wykonanie szopki betlejemskiej, przepiękne przystrojenie choinek i czas poświęcony na przygotowanie naszego sanktuarium na Święta. Słowo uznania i wdzięczności należą się również Panu, który ofiarował kwiaty do kościoła, a także dzieciom, które uczestniczyły w Roratach i swoimi pracami przyozdobiły kilka choinek.
  • Caritas Betania składa podziękowania dla Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział Myślenice oraz wszystkich wolontariuszy za przygotowanie Wigilii dla samotnych. Słowa uznania i podziękowania kierujemy także dla kandydatów do bierzmowania, którzy licznie włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia.
  • Kuchnia Albertyńska w budynku Betanii będzie nieczynna w dniu 6 stycznia 2018.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego
    • Wtorek – Święto. Św. Szczepana, pierwszego męczennika
      • Składka w tym dniu jest przeznaczona na utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego JP II w Krakowie.
    • W pierwszy i drugi dzień Świąt porządek Mszy św. niedzielny.
    • Środa –Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty [zwyczajowo błogosławieństwo wina].
    • Czwartek – Święto świętych Młodzianków, męczenników
    • Niedziela – Święto świętej Rodziny z Nazaretu.
      • Najlepsze życzenia wielu łask Bożych płynących od świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa składamy Służbie Rodzinie oraz Oazie Rodzin.
  • W przyszłą niedzielę pożegnamy 2017 rok i powitamy rok 2018. Podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary uzyskane w kończącym się roku podczas uroczystych nieszporów o g. 17:00. Odśpiewamy Te Deum /za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami/.
  • Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy po Świętach, w środę 27 grudnia. Program kolędy do 31 grudnia wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii. Całość kolędy ukaże się w ciągu najbliższych dni. Już dzisiaj pragniemy podziękować za wszelką życzliwość, okazaną gościnę oraz troskę o zapewnienie transportu dla kapłanów w czasie kolędowych spotkań.
  • Z intencji mszalnych
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
    • Niedziela – 12:30 W intencji trwałości i świętości małżeństw oraz o błogosławieństwa Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej kolędowanie i modlitwy przy żłóbku.
  • Ogłoszenia kulturalne
    • Zapraszamy na koncert zespołu muzycznego Noro Lim, który wystąpi 30 grudnia (sobota) o g. 19:00 w Domu Katolickim. Zespół zaprezentuje najnowszy repertuar pt. Jesteś który jesteś, inspirowany modlitwą Ojcze nasz.
    • Serdecznie zapraszamy na Jasełka u Pisarki w reżyserii Marcina Kobierskiego i Młodzieży Oazowej. Najbliższy spektakl 6 stycznia w Domu Katolickim. Bezpłatne wejściówki można odebrać dzisiaj po Mszy Świętej w zakrystii, a w tygodniu w kiosku KIK-u. Pozostałe terminy spektakli dostępne na plakatach oraz stronie internetowej Parafii.
  • Wszystkim życzymy błogosławionych, rodzinnych Świąt!