• Dzisiaj obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej. Z tej okazji o g.17.00 odprawimy procesję różańcową do 5 ołtarzy. Będzie ona po kościele z powodu prac toczących się na placu kościelnym. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej.
  • Dzisiaj również odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu na Zarabiu.
  • Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie są o g.17.15, a w niedziele o g.17.30.
    • Wtorek: święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
    • Czwartek: wspomnienie św. Jana XXIII, papieża
    • Piątek: wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana
    • Sobota: wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
      • W tym dniu zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. Marek Oczkowski, proboszcz parafii w Zawadzie
      • Porządek nabożeństwa:
        • g.18.00 Msza Święta z kazaniem
        • g.19.00 Różaniec Fatimski
        • g.20.00 Msza Św. z kazaniem w kaplicy Cudownego Obrazu, a po niej śpiewana
          Litania do Matki Bożej. Nie będzie procesji.
        • g.21.00 Nabożeństwo dla młodzieży w kaplicy Matki Bożej
    • Czwartek: o g.18.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny w ramach Jubileuszowej Nowenny przed 100-leciem Odzyskania Niepodległości.
    • Piątek: o g.18.00 Msza Święta o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Aktorów Grupy “Misterium” i ich rodzin.
    • Sobota: Msza Św. wieczorna w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej oraz o Boże błogosławieństwo dla ks. Edwarda Kapusty w dniu jego imienin – obejmijmy Go naszą modlitwą.
  • W przyszłym tygodniu rozpoczną się w naszym mieście XXV Dni Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem:”Chwyćmy się śladów Maryi”. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
  • Klub Inteligencji Katolickiej organizuje również pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych w Dziekanowicach, Wieliczce, Staniątkach i do pierwszej parafii św. Jana Pawła II w Niegowici w sobotę 27 października. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
  • Kolejną konferencja dla małżeństw i narzeczonych pt. “Razem jako Zespół”, którą poprowadzą Magdalena i Wiesław Grabowscy, odbędzie się w najbliższą sobotę, w restauracji Il CAMINO obok sklepu Jan, zapisy na stronie internetowej: www.akademiaprofamilia.net. Szczegóły na plakatach przy kościele.
  • Grupa Misterium zaprasza od 20 października na spektakl pt. “Jeszcze tej nocy” w reżyserii Marcina Kobierskiego. Dom Katolicki zamieni się wówczas w pensjonat, w którym ludzie spotkają się ze swoją zapomnianą przeszłością, niewygodną teraźniejszością i okrutną przyszłością… Wejściówki można odebrać od poniedziałku w kiosku KiK-u lub zarezerwować mailowo bądź telefonicznie. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii.
  • Zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolatu Margaretka do Sanktuarium w Łagiewnikach w sobotę 13 października. Szczegóły na plakatach. Zapisy w zakrystii i w sklepikiu KIK-u.
  • W związku z 40. rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową nasz dekanat został zaproszony na Mszę Świętą do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie w czwartek 18 października na g. 8.00 rano. Po Mszy Świętej zwiedzimy Muzeum JPII i wystawę “Człowiek z całunu”. Wyjazd o g. 6.30, zapisy w zakrystii.
  • Trwa remont ul. ks. Piotra Skargi oraz obejścia naszego kościoła, rozpocznie się również remont murów okalających plac kościelny. Do kościoła będzie można wchodzić tylko wejściem głównym i od strony schodów prowadzących z Placu Kilińskiego.
  • Polecamy prasę katolicką – można ją nabyć przy kaplicy Matki Bożej. Do”Gościa Niedzielnego” dołączony jest film “Sprawa Chrystusa” – jest to historia dziennikarza, który postanawia zmierzyć się z największa tajemnicą chrześcijaństwa. Jest też “Źródło”.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitującego w Bożą Łaskę tygodnia.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej parafii śp. Józef Mirek. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.
  • Do Ogłoszeń:
    • Dyrekcja Żłobka “Ekoludek” zaprasza osoby bezrobotne, na urlopie macierzyńskim, wychowawczym lub rodzicielskim do zapisów dziecka do nowo otwieranej placówki. Koszt pobytu dziecka współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Rekrutacja i informacje w przedszkolu na ul. Mostowej 15 w Myślenicach lub na stronie internetowej.