• Dzisiejsze święto to uroczystość Epifanii, czyli objawienia się Boga, który ukazuje się całej ludzkości reprezentowanej przez Mędrców i zachęca nas, byśmy pozwalali się Jemu prowadzić, bo On wciąż wychodzi nam naprzeciw. Pragnie być Bogiem bliskim, Emmanuelem – Bogiem z nami.
    • Na zakończenie dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia i chcemy, by On nam towarzyszył i prowadził po życiowych ścieżkach.
    • Naszymi modlitwami i ofiarami w dzisiejsze święto wspieramy misje i misjonarzy.
  • Pragnąc objawiać wszystkim Miłość Pana Boga ulicami naszego miasta przejdą orszaki Trzech Króli. Wyruszą one ok g. 11:30 z parafii na Osiedlu, z Zarabia. Parafia Osieczany swój korowód rozpocznie na Dolnym Przedmieściu.
    • Na Rynku o g.12:00 modlitwą Anioł Pański i wspólnym kolędowaniem rozpoczniemy oczekiwanie i powitanie orszaków. Serdecznie zapraszamy!
  • Dziś i w niedzielę w Domu Katolickim Jasełka o godz. 15:30 i 17:30. Wejściówki w zakrystii, a w tygodniu w kiosku KIK-u.
  • Spotkanie opłatkowe słuchaczy Rada Maryja z Myślenic i okolic w najbliższą sobotę: o godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego, następnie spotkanie w Domu Parafialnym.
  • W sobotę zapraszamy na nabożeństwo próśb i podziękowań do Matki Bożej naszej Myślenickiej Pani o godz. 17:45.
  • Najbliższa niedziela to święto Chrztu Pańskiego, którym kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
  • Zgodnie ze Statutem Duszpasterskiej Rady Parafialnej Archidiecezji Krakowskiej, w dniu 6 i 13 grudnia 2015 r. w naszej parafii odbyły się wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
    • Jej skład stanowią:
      • Z urzędu:
        • ks. proboszcz Stanisław Makowski – przewodniczący
        • ks. Sławomir Kowalski
        • s. Lucyna Semik
      • Z nominacji:
        • Mieczysław Opydo
        • Sylwester Oskwarek
        • Franciszek Szilder
      • Z wyboru parafian
        • Barbara Kalinowska
        • Bogumiła Sidor
        • Krzysztof Jakubiak
        • Michał Rudkowski
        • Zbigniew Syrek
        • Kazimierz Widlak
    • Z serca gratulujemy i dziękujemy.
    • Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wzięli udział w wyborach Rady Parafialnej.
  • Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii