• Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.17:00.
  • Wieczorem Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych /druga tura/.
    • Jutro i we wtorek o godz. 19:30 nauka rekolekcyjna
    • w środę o godz. 19:30 Msza św. na zakończenie rekolekcji.
    • Wcześniej w środę od godz.. 17:00 możliwość skorzystania ze spowiedzi.
    • Serdecznie zapraszamy wszystkich dorosłych, szczególnie osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w rekolekcjach.
    • Nauki wygłosi ks. prof. dr hab. Wojciech Zyzak, Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie specjalizujący się w teologii duchowości.
  • Baranki wielkanocne i świece paschalne Caritas dostępne są dziś w kiosku Caritas na placu kościelnym, a w tygodniu w sklepie KIK-u. Bóg zapłać za ofiary składane na pomoc ubogim przy tej okazji.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy już przekazali 1 procent podatku na rzecz Caritas.
    • Potrzebujących pomocy w wypełnieniu PIT-u zapraszamy do Betanii.
    • Terminy dyżurów wolontariuszy na plakatach i stronie internetowej parafii.
    • W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie dyżuru w piątek.
    • Prosimy o zabranie ze sobą PIT-u z 2014 r., co pozwoli przyspieszyć wypłatę zwrotu.
    • Ulotki dla samodzielnych z numerem KRS leżą przy kaplicy Matki Bożej.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” zaprasza do udziału w Świątecznej Zbiórce Żywności w sklepach Myślenic w piątek i sobotę, 18 i 19 marca. Bóg zapłać za każdy kilogram trwałej żywności przekazanej wolontariuszom Caritas.
  • W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta z kościoła św. Brata Alberta na Osiedlu do naszej świątyni.
    • O godz. 17:00 w parafii na Osiedlu Msza św. o godz. 18:00 Misterium i ok. godz. 18:40 Droga Krzyżowa.
    • W naszym kościele w piątek będzie Droga Krzyżowa dla dzieci o godz.16:00, a o godz. 17:15 muzyczno – poetyckie rozważania Drogi Krzyżowej pt. „Idziemy za Tobą” poprowadzi Zespół Noro Lim. Po nabożeństwie będzie możliwość nabycia płyt Zespołu. / Nie będzie nabożeństwa o godz. 19:00/.
    • Wieczorem / w piątek / po Mszy św. o godz. 21:00 z kościołka św. Jakuba na Stradomiu do Kalwarii wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły na stronie internetowej EDK lub na stronie parafii.
  • W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Msze Święte poranne w tym dniu przy ołtarzu św. Józefa.
    Z posługą sakramentalną przed Świętami odwiedzimy chorych i starszych, u których nie byliśmy w pierwszą sobotę marca w Wielki Poniedziałek od godz. 15:00. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
  • Na cztery miesiące przed Światowymi Dniami Młodzieży zapraszamy na czwartą odsłonę rekolekcji “Dla nas i całego świata”.
    • Spotkanie 19 marca /sobota/ w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach poprowadzi ks. Artur Godnarski, organizator Przystanku Jezus.
    • Szczegółowy program rekolekcji na stronie internetowej parafii w zakładce ŚDM2016.
  • Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami od ołtarza polowego o godz. 11:00. Po Mszy św. ok. godz. 12:00 na Rynku odbędzie się tradycyjny konkurs palm.
  • Za tydzień w naszym kościele przed i po Mszy św. o godz. 8:00, 9:30, 11:00 przeprowadzony zostanie „KIERMASZ MISYJNY”.
    • Dzieci ze szkoły podstawowej Nr 2 przygotowały różne ozdoby świąteczne oraz palmy.
    • Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz misji i misjonarzy z naszej parafii.
    • Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za każde okazane wsparcie.
  • Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim nie odkładamy spowiedzi na ostanie chwile.
    • W tym tygodniu spowiadamy w czasie Mszy św. i po południu od godz. 17:00.
    • We wtorek spowiedź w parafii na Osiedlu od godz. 8:00 – 12:00 i od 14:00 – 18:00.
    • U nas dzień spowiedzi wielkanocnej będzie w Wielką Środę – 23 marca.
  • Decyzją Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza ks. kan. dr Leszek Harasz z dniem dzisiejszym – od V niedzieli Wielkiego Postu został mianowany proboszczem parafii Św. Marcina w Porębie Żegoty /koło Alwerni/.
    • W czwartek na Mszy św. o godz. 18:00 modlitwą i ofiarą wyrazimy ks. Leszkowi naszą wdzięczność za wieloletnią gorliwą posługę w naszej parafii.
    • Już dziś dziękujemy za: prowadzenie Parafialnego Zespołu Caritas „Betania, za troskę o biednych i potrzebujących , prowadzenie Apostolstwa chorych i niepełnosprawnych, posługę w szpitalu, katechizację przedszkolaków, młodzieży i dorosłych, prowadzenie Odnowy w Duchu Świętym – Nazaret, organizację rekolekcji, wakacyjnych wyjazdów z grupami naszej parafii i wiele innych cennych inicjatyw, których nie sposób wymienić.
    • Ks. Leszka i jego realizację kapłańskiej misji w nowej parafii zawierzamy Miłosiernemu Ojcu w jedności Ducha Świętego przez orędownictwo Matki Bożej Naszej Myślenickiej Pani.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia