• W dzisiejszą niedzielę obchodzimy rocznicę konsekracji naszej świątyni.
    • Bożej Opatrzności i ludziom wielu pokoleń dziękujemy za dar naszej świątyni, jak również kościołka św. Jakuba na Stradomiu.
    • Parafianom dziękujemy za troskę o ich piękno.
    • Po Mszy św. o godz. 12:30 w imieniu całej parafii za dar świątyń wspólnie uwielbimy Boga wobec Najświętszego Sakramentu śpiewając hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.
  • Konferencja dla Gimnazjalistów klas III przegotowująca do sakramentu bierzmowania o godz. 16:00.
  • Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30.
    • W tygodniu różaniec o godz. 17:15.
  • Dziś o godz. 19:00 koncert organowy.
  • Nasz kleryk Marcin Jakubiak napisał książkę pt. „Pokochaj Miłość”. W czterech krótkich rozdziałach przekonuje, że warto pokochać Miłość, która pierwsza nas pokochała. Książkę można nabyć po Mszy sw. przy Domu Parafialnym na ul. ks. Piotra Skargi.
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
    • w środę – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
      • W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. kapelan Tadeusz Kęsek, któremu życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i świętego patrona oraz radości kapłańskiej posługi. Msza św. w intencji ks. solenizanta w środę o godz. 18:00.
    • w niedzielę 1 XI – Uroczystość Wszystkich Świętych.
      • Porządek Mszy świętych w kościele parafialnym niedzielny.
      • Msze św. w kościółku zostaną odprawione o godz. 7:30, 10:00, 11:30 i ok. 15:00 (w kościołku nie będzie Mszy św. o godz. 14:15).
      • O godz. 14:00 rozpoczniemy na cmentarzu parafialnym i w Polance procesję żałobną, w czasie której odmówimy różaniec za zmarłych połączony z wypominkami.
      • Po procesji na obu cmentarzach zostaną odprawione Msze św. ok. godz. 15:00.
      • Fundacja Rozwoju Regionu Myślenickiego oraz Dyrekcja LO w Myślenicach pragną poinformować, że w dniach 31 października i 1 listopada w okolicy kościółka św. Jakuba odbędzie się kwesta na rzecz renowacji zabytkowych pomników i nagrobków cmentarza komunalnego na Stradomiu.
      • Przed Uroczystością Wszystkich Świętych możliwość spowiedzi codziennie rano na Mszach św., a po popołudniu od godz. 17:00 do 18:30. W piątek spowiedź od godz. 15:00 – 18:30 (z przerwą o godz. 16:30 – 17:00).
    • W poniedziałek 2 XI – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.
      • Msze św. w kościele parafialnym: 6:30, 8:00, 9:00, 10:00 z procesją wokół świątyni i modlitwami za zmarłych.
      • Po południu Msze św. o godz.:16:00, 17:00, 18:00.
      • W kościółku 14:15, w kaplicy na Polance 16:30.
  • W dzisiejszą niedzielę i we Wszystkich Świętych przyjmujemy na wypominki w kancelarii parafialnej po każdej Mszy św.
    • Za zmarłych będziemy się modlić przez cały listopad odmawiając różaniec połączony z wypominkami jednorazowymi o godz. 17:30.
    • Przez cały rok, w każdy czwartek wypominamy zmarłych zgłoszonych na wypominki całoroczne, a w każdy drugi czwartek miesiąca odprawiamy Mszę św. za wszystkich wypominanych.
    • Dodatkowo wypominki będziemy przyjmować w sobotę w zakrystii przy kościółku św. Jakuba od godz. 9:00 do 16:00.
  • Od 31 października do 2 listopada nastąpi zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarza przy ul. Daszyńskiego.
    • Zamknięty zostanie wjazd od „ Zakopianki” i ul. Piłsudskiego. Ul. Daszyńskiego będzie drogą jednokierunkową; dojazd będzie możliwy od ulic: Jagiełły i Niepodległości.
  • W dniach 31 października i 1 listopada zostanie uruchomiona bezpłatna linia autobusowa na trasie: Górne Przedmieście – cmentarz Polanka. Szczegóły w Gazecie Myślenickiej i na stronie: www.myslenice.pl
  • Ostatni spektakl „ Jasne Światło” o bł. Chiarze Badano dziś o godz. 17:30. Zostało zaledwie kilka wejściówek, można je odebrać w zakrystii. Polecamy.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia,