Wypominki to znana od wieków forma modlitwy Kościoła za zmarłych. Polega na „wypominaniu”, czyli odczytywaniu imion zmarłych i modlitwie w ich intencji. W ten sposób, przez regularne przypominanie osób zmarłych oraz zachętę do modlitwy za nich, podtrzymujemy stałą łączność z Kościołem cierpiącym w czyśćcu. To jedna z najbardziej tradycyjnych form realizacji tajemnicy „Świętych obcowania”.

Wypominki

Na stoliku przy kaplicy Matki Bożej są do zabrania kartki wspominkowe, na których prosimy wypisać zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu Miłosierdziu. Na wypominki jednorazowe i całoroczne przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. W niedzielę 25 X taka możliwość będzie również w kancelarii po każdej Mszy św oraz dodatkowo w sobotę 31 X w zakrystii kścołka św.Jakuba w godz. 9:00 – 16:00.

Wypominki roczne czytamy w każdy czwartek roku o godz. 17:30 / maj, październik 16:45 /. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne odprawiamy także co miesiąc        w każdy drugi czwartek miesiąca Msze świętą o godz. 18:00. Wypominki jednorazowe czytamy w listopadzie i w intencji zmarłych odmawiamy różaniec o godz. 17:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Bóg zapłać za ofiary składane przy okazji wypominków.