• Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Mirosława Smyraka – neoprezbitera, który rozpoczyna pośród nas kapłańską posługę. Życzymy Mu wielu łask Bożych i opieki naszej Myślenickiej Pani.
  • Wszystkim, którzy w minioną niedzielę wsparli leczenie Ksawerego serdecznie dziękujemy. Zebraliśmy 41 590,20 zł. Bóg zapłać!
  • Dziś nieszpory o godz.17:30.
  • Na Mszy św. o godz. 18:00 gościć będziemy o. Antonello Cadeddu, dominikanina pracującego w Brazylii. Po Mszy św. poprowadzi on modlitwę o uzdrowienie zakończoną Apelem Jasnogórskim.
  • Przy wyjściu z kościoła nasi wolontariusze ŚDM zapraszają do sklepiku, w którym mnóstwo koszulek i drobiazgów (gadżetów) z logo ŚDM. Polecamy.
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
    • we wtorek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
    • w czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża
  • W poniedziałek o g. 19:00 w Domu Katolickim spotkanie z satyrykiem Ryszardem Makowskim. Zaprasza Klub Gazety Polskiej.
  • We wtorek:
    • przypada 76 rocznica wybuchu II Wojny Światowej
    • o g. 8:00 Msza św. za poległych Kombatantów, z prośbą dla żyjących o potrzebne łaski.
    • Po Mszy św. na Rynku złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości.
  • Również we wtorek dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny.
    • Wszystkich uczniów, nauczyli, katechetów i rodziców zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o g. 8:00.
    • W poniedziałek od godz. 16:00 – 18:00 możliwość skorzystania ze spowiedzi.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” wznawia pracę po wakacjach.
    • Dyżur charytatywny we wtorki w godz. 15 – 17.
    • Pierwszego września będzie nowy transport darów z krakowskiego Caritasu.
    • Zapraszamy także wolontariuszy pragnących odkryć radość dawania:
      • młodzież w środy o 16:15
      • dorosłych we czwartki o 19:00.
  • W środę zapraszamy o g. 17:15 na adorację i modlitwę różańcową o trwałość i świętość rodzin, a o g.18:00 na Mszę św. w tej intencji.
  • W środę modlić się będziemy również w intencji solenizanta ks. prałata Stefana Kubienia, któremu już dziś życzymy zdrowia, bł. Bożego i opieki Matki Bożej.
  • W czwartek w kościele po Mszy św. wieczornej KIK zaprasza na prelekcję „O modlitwie, kilka uwag praktycznych”, którą poprowadzi ks. Sławomir Kowalski.
  • Spotkanie katechetów na plebani w czwartek o godz. 19:30.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
    • Możliwość spowiedzi w tygodniu na wszystkich Mszach św. w czwartek i piątek popołudniu od g. 15:00 do 18:00 z przerwą od g.16:30 do 17:00.
    • Msza św. w pierwszy piątek dla dzieci o godz. 16:00.
  • W sobotę od godz. 9:00 odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.
  • W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o godz. 14:00.
  • W przyszłą niedzielę o g. 19:00 na myślenickim Rynku w ramach przygotowań do ŚDM – koncert „Siewców Lednicy”.
    • Wcześniej o g.18:00 spotkanie ks. Grzegorzem Suchodolskim – dyrektorem Krajowego Biura Organizacji ŚDM i uruchomienie zegara ŚDM.
    • Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości, szczególnie młodzież, studentów i „młodych duchem”.
    • Koszulki z logo ŚDM mile widziane na koncercie Siewców Lednicy.
  • Pragniemy poinformować, że od 1.09 w kancelarii istnieje możliwość zamawiania Mszy św. na pierwszą połowę nowego roku. Księga intencji od lipca do grudnia 2016r. będzie udostępniona w styczniu.
  • Zbiórka ministrantów w sobotę o g.10:00, lektorów w czwartek o g.18:45.
  • W poniedziałki w Domu Katolickim od 7.09 w godz. 16:00 – 18:00 rozpocznie swoją działalność “Pasieka”. Będą to zajęcia bezpłatne dla dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat, spotkania z filmem, książką, teatrem, grą planszową, muzyką i plastyką. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
  • W niedzielę 13.09 odbędzie się XXIII Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
    • Wyjazd autokarem z placu Kilińskiego o godz. 6:30.
    • Zapisy w kiosku KIK – u. Koszt 10 zł.
  • Z intencji Mszalnych:
    • w czwartek – g. 18:00 – o błogosławieństwo Boże dla Dobroczyńców i Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”
    • w sobotę – g. 8:00 – wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
    • We wtorek 8.09 – uroczystość Narodzenia NMP, w naszej parafii – odpust
      • Suma odpustowa o g.18:00. Już dziś serdecznie zapraszamy.
      • Prosimy by ze spowiedzi przed odpustem skorzystać w tym tygodniu.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, dzieciom i młodzieży oraz nauczycielom samych szóstek w nowym roku szkolnym.