• Dziś (niedziela, 23.08.2015)
    • 14:30 tradycyjna Msza św. przy kaplicy na polanie Mikołaja
    • 15.30 Msza św. na Miłogoszczy
    • 17:30 Nieszpory
    • 19:00 koncert muzyki organowej
    • Przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek możemy wesprzeć leczenie Ksawerego z Bysiny. Zachęcamy też do przekazania darowizny na konto fundacji Podaj Dalej, która przeznacza 100% zebranych środków dla niego. Numer konta znajdziemy na stoliku obok kaplicy Matki Bożej.
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
    • w poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła
    • w środę – uroczystość NMP Częstochowskiej
    • w czwartek – wspomnienie św. Moniki
    • w piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
    • w sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • W poniedziałek przypada 46 rocznica koronacji cudownego obrazu naszej Myślenickiej Pani.
    • O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin wraz zawierzeniem Maryi ruchu „Służba Rodzinie”.
    • Wcześniej o godz. 17:00 różaniec i modlitwy do naszej Matki Bożej.
  • W czwartek o godz. 19:00 w Domu Katolickim ks. Bartłomiej Kot – muzyk, duszpasterz akademicki z Wrocławia poprowadzi wykład o historii pieśni maryjnej na ziemiach polskich pt. „Od Grunwaldu do Myślenic”. Serdecznie zapraszamy.
  • W sobotę Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło – Życie oraz Domowego Kościoła do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd autokaru z ministrantami, lektorami i oazowiczami z placu Kilińskiego o g. 8:30.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18:00 gościć będziemy w naszej parafii O Antonello Cadeddu, dominikanina pracującego w Brazylii. Po Mszy św. poprowadzi on modlitwę o uzdrowienie zakończoną Apelem Jasnogórskim.
  • Nasi wolontariusze ŚDM za tydzień w niedzielę 30 sierpnia umożliwią nam zakup koszulek i drobiazgów (gadżetów) z logo ŚDM. Sklepik będzie zorganizowany przez cały dzień przy kościele i przy kościółku na Stradomiu. Fundusze z zakupów będą przeznaczone na organizację wyjątkowego koncertu Siewców Lednicy, którzy w niedzielę 6 września zagrają na Myślenickim Rynku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Koszulki z logo ŚDM mile widziane na koncercie Siewców Lednicy
  • Od września rozpocznie swoją działalność w Domu Katolickim “Pasieka”. Będą to zajęcia bezpłatne dla dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat, spotkania z filmem, książką, teatrem, grą planszową, muzyką i plastyką. Zapraszamy w każdy poniedziałek już od 7-go września w godzinach: 16:00 – 18:00 . Szczegóły na plakatach i ulotkach.
  • Z intencji Mszalnych:
    • w niedzielę 30 sierpnia:
      • o godz. 9:30 – w intencji uczestników Dróżek Kalwaryjskich o wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Najświętszej
      • o godz. 12:30 – w intencji Ojczyzny i Solidarności w 35 rocznicę powstania NSZZ Solidarność
    • we wtorek 1 września – o godz. 8:00 – za poległych Kombatantów w czasie II Wojny Światowej, a dla żyjących o potrzebne łaski
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.