• Nieszpory dziś o godzinie 17:30
  • Z kalendarza liturgicznego:
    • poniedziałek – święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa
    • wtorek – wspomnienie świętych Joachima i Anny – rodziców NMP
    • piątek – wspomnienie św. Marty
  • Uroczysta Msza św. odpustowa w kościółku z procesją w poniedziałek o g. 18:00. Zapraszamy serdecznie wszystkich, a szczególnie osoby, którym patronuje św. Jakub od chwili chrztu, czy też bierzmowania.
  • Również w poniedziałek swojego patrona św. Krzysztofa czczą kierowcy i podróżujący.
    • Po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele parafialnym błogosławieństwo pojazdów mechanicznych wokół kościoła.
    • Pojazdy pobłogosławimy również przed kościołkiem po zakończeniu uroczystości odpustowej.
  • We wtorek rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży Mszą Świętą na krakowskich błoniach o godzinie 17:30.
    • W naszej parafii gościmy już trzech pierwszych pielgrzymów.
    • Po każdej Mszy Św. dziewczyny z Peru opowiedzą o życiu w swoim kraju i podzielą się radością z przyjazdu na ŚDM.
    • Zapraszamy do salek na kiermasz pamiątek z Peru, książek i kartek. Dochód zostanie przeznaczony na misje.
    • W naszej parafii już od poniedziałku będziemy gościć pielgrzymów z Francji, Polski, Stanów Zjednoczonych i Włoch.
    • Szczegółowy program tygodnia ŚDM dostępny na plakatach, ulotkach i stronie internetowej parafii.
    • Od poniedziałku do soboty Biuro ŚDM będzie czynne w salkach oazowych 24 godziny na dobę.
    • Wspólnota Nazaret zaprasza do udziału w adoracji w intencji Światowych Dni Młodzieży w najbliższy wtorek o godzinie 19:30 w Kościółku Św. Jakuba.
    • W zakrystii można odebrać bezpłatne wejściówki na spotkanie z Ojcem Świętym do otwartych sektorów w Campusie Misericordiae w Brzegach w sobotę o godzinie 19:30 i w niedzielę na Mszę Świętą o godzinie 10:00.
  • Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy codziennie po Mszy św. wieczornej w salce przy ulicy Piotra Skargi 4.
  • Starostwo Powiatowe w Myślenicach serdecznie zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 w moim obiektywie. Szczegółowe informacje na stronie internetowej powiatu oraz na plakatach.
    • O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Myślenickich piekarzy – we wtorek o godzinie 8:00
    • W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej – w sobotę o godz. 18:00
  • Wszystkim Wam, Drodzy Parafianie, Goście, Pielgrzymi, życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego i obfitości Bożych darów w czasie ŚDM.