• Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu.
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o 17:00
    • Godzina Miłosierdzia wraz z Drogą Krzyżową: codziennie o 15:00
    • Droga Krzyżowa w piątek: – dla dzieci o 16:00;  dla dorosłych o 17:15 – prowadzi Rodzina Szkaplerzna; nie ma Drogi Krzyżowej dla młodzieży.
  • W piątek ulicami Myślenic przejdzie tradycyjna inscenizowana Droga Krzyżowa, którą organizujemy wspólnie z parafią św. Brata Alberta. Rozpoczęcie Mszą Świętą o 17:00 w kościele na Osiedlu, po niej ok. 17:45 Droga Krzyżowa, pod hasłem „Do kiedy mam czas?”. Zakończenie w naszym Sanktuarium przy ołtarzu polowym. Po nabożeństwie całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju i bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Zachęcamy do zabrania świec.
  • 31 marca Ekstremalna Droga Krzyżowa. Msza święta na rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 20.00
    • Poniedziałek: liturgiczny obchód Uroczystości św. Józefa, Oblubieńca NMP
    • Sobota: Uroczystość Zwiastowania NMP, Msze Święte o 6:30, 8:00, 9:30, 18:00
      • Jest to Dzień Świętości Życia. Jego celem jest budzenie wrażliwości na wartość ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Na Mszach Świętych porannych będzie możliwość wejścia w szeregi osób broniących życia poprzez Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to zobowiązanie się do 9 – miesięcznej modlitwy i ofiary w intencji dziecka nienarodzonego, którego życie jest zagrożone i jego rodziców. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.
  • Msza Święta dla osób głuchoniemych w poniedziałek o 15:30.
  • W ramach przygotowania do tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży w Lizbonie odbędzie się w naszym Sanktuarium spotkanie młodzieży, przewodnictwem ks. biskupa Roberta, w czwartek. W programie modlitwa w Kaplicy Matki Bożej o 17:30, Msza Święta o 18:00 i spotkanie w Domu Parafialnym. Wypominki wyjątkowo o godz. 17.00.
  • Kongregacja Kupiecka w Myślenicach, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu organizują Wielkanocny Konkurs Palm w niedzielę 2 kwietnia na Rynku. Regulamin konkursu znajdzie się na plakatach, w prasie i na stronie internetowej MOKiS-u. Jak co roku przewidziano liczne nagrody.
  • Baranki i paschaliki przygotowane przez Caritas Diecezjalną  można nabyć dziś po każdej Mszy Świętej pod namiotem Betanii i w sklepiku na placu kościelnym, a w tygodniu w sklepie religijnym na ul. Ks. Piotra Skargi.  Do Caritasu  za  baranka  przekazujemy – 8 zł, a za paschalik – 7 zł.
  • Po  Mszy Świętej przed kościołem można wesprzeć ofiarą do puszek rodzinę z naszej parafii na pomoc w remoncie domu po pożarze.
  • W„Gościu Niedzielnym” przeczytamy o manipulacjach oskarżycieli ks. kard. Karola Wojtyły.
  • W tym  czasie niepokoju niech MB Pani Myślenicka otoczy nas szczególną opieką.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Uchacz, Ewa Wierciak, Kazimiera Żuchowska. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.