Ekstremalna Droga Krzyżowa to 40 km i około 500 m przewyższenia może być więcej lub mniej.  Celem EDK jest wyjście ze strefy komfortu – idziesz w nocy kiedy inni śpią, ciemno, zimno – może padać deszcz lub śnieg. EDK wyrywa ze schematów, pozwala się zmienić. Najważniejsze jest pragnienie zmiany, nocna droga jest tylko narzędziem – to czas na skupienie, samotność, przemyślenia.

Na trasie EDK obowiązuje milczenie i skupienie. Nie można tego traktować jak sport ale jako wydarzenie duchowe. Ale nie jest to droga dla wszystkich. Jest to wysiłek fizyczny i psychiczny. Jeżeli ktoś nie da rady zawsze może zejść z trasy. EDK to doświadczenie osobiste, nie jest to pielgrzymka ale czas dla Ciebie i Pana Boga. Można wybrać się samemu lub w kilka osób pamiętając, że obowiązuje milczenie.

Na stronie EDK www.edk.org.pl i w aplikacji EDK są dostępne trasy o różnych długościach. W naszym regionie jest dostępnych 7 tras. Należy pamiętać, że wybierając się na EDK idziemy na własną rękę i sami musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zadbaj o jedzenie i picie, zabierz latarkę, coś przeciwdeszczowego oraz powerbanka jeżeli idziesz z aplikacją. Można wydrukować opis trasy ze strony internetowej.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przeżycia duchowego i przejścia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

31 marca 2023r. o godz. 2000  zapraszamy na Mszę Św. w naszym Sanktuarium, po niej wyruszymy na wybrane trasy.

Od godz. 1900 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty.

Trasy w regionie myślenickim:

strona na Facebook: Ekstremalna Droga Krzyżowa Myślenice