• Dziś przypada wspomnienie św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa. Poświęcenie pojazdów po Mszach świętych o 9:30, 11:00 i 12:30 na pl. Kilińskiego oraz ul. Królowej Jadwigi, oraz przy kościele św. Jakuba po sumie odpustowej o godz. 10:00.
  • Nieszpory  dzisiaj o g.17.30.
  • Dziś także po raz pierwszy obchodzimy ustanowiony przez Papieża Franciszka dzień dziadków i osób starszych. Papież powiedział: „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni. Dlatego postanowiłem ustanowić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych”. Naszych dziadków, babcie i wszystkie osoby starsze otaczamy dziś naszą szczególną modlitwą.
    • Poniedziałek: wspomnienie śś. Joachima i Anny, rodziców NMP
    • Środa: wspomnienie św. O. Szarbela Makhlufa, kapłana
    • Czwartek: wspomnienie św. Marty
    • Sobota: wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana
    • Środa: g.18.00 w intencjach zbiorowych
    • Sobota: g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Msza Święta przy kapliczce Na Studzience zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o g. 15:30 – serdecznie zapraszamy!
  • Zmiana tajemnic różańca świętego w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 14:00.
  • Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Grupa z Myślenic wyruszy  5 sierpnia. Zapisy w salce przy ul. ks. P. Skargi dzisiaj i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej oraz w dniach od 2 do 4 sierpnia po Mszy świętej wieczornej. Szczegóły na stronie internetowej parafii. 4 sierpnia dotrze do nas pielgrzymka z Mszany Dolnej, jeśli ktoś zechciałby przyjąć pielgrzymów na nocleg prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii.
  • Polecamy prasę katolicką.  W „Gościu Niedzielnym”  przeczytamy o świętych Joachimie i Annie – dziadkach Pana Jezusa, którzy stali się patronami Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
  • Nuncjatura Apostolska w Polsce informuje, iż działając na podstawie obowiązujących przepisów prawa kanonicznego, Stolica Apostolska – w następstwie formalnego zgłoszenia – przeprowadziła proces karno-administracyjny dotyczący rzekomego wykorzystania seksualnego osoby małoletniej przez bp. Jana Szkodonia. Po dokładnej analizie zebranych materiałów dowodowych i po przesłuchaniu powołanych świadków, wina bp. Jana Szkodonia nie została udowodniona (non constat). Zainteresowanych odsyłamy do pełnego tekstu na stronę internetową Diecezji krakowskiej.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu pracy i wakacyjnego odpoczynku.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności: śp. Edward Dudek, śp. Ryszard Ciach, śp. Władysław Jarząbek. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.