• Rozpoczynamy sierpień, miesiąc szczególnej troski o trzeźwość narodu. Zachęcamy do gorliwej modlitwy w tej intencji oraz do podejmowania dobrowolnej abstynencji od alkoholu w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa  i dawania świadectwa.
  • Zapraszamy na Mszę Świętą przy XVIII wiecznej kapliczce „Na Studzience” dzisiaj o 15:30, którą ofiarujemy w intencji ustania epidemii i zachowania nas od kataklizmów i nieszczęść. To wyjątkowe miejsce w historii naszej parafii, odrestaurowane w zeszłym roku, uświęcone pielgrzymowaniem i modlitwą wielu pokoleń, zanoszonej do Boga przez wstawiennictwo Matki Najświętszej.
  • Nieszpory o 17:30.
    • Poniedziałek: nawiedzając kościoły parafialne można zyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami
    • Środa: wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana
    • Piątek: święto Przemienienia Pańskiego
    • Środa:
      • 8:00 o trwałość, jedność, świętość małżeństw i Boże błogosławieństwo w rodzinach
      • 18.00  w intencjach  zbiorowych
    • Czwartek: 18:00 o Boże błogosławieństwo dla wolontariuszy i dobroczyńców Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”
    • Sobota:
      • 8:00 wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
      • 18.00  w intencji próśb i podziękowań do MB  Pani Myślenickiej.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie od 6:30 do 8:30 i od 17:00. Dodatkowo w czwartek od 16:00, a w piątek od 15:00. Dzieci zapraszamy na Mszę świętą w piątek o 16:00.
  • Chorych i starszych w domach, odwiedzimy z posługa sakramentalną w sobotę od 9:00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • Zmiana Tajemnic Różańca świętego w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 14:00.
  • Msza Święta na „Mikołaju” będzie w także w przyszłą niedzielę o 14.30. Organizatorzy serdecznie  zapraszają.
  • Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Grupa z Myślenic wyruszy 5 sierpnia.
    • Zapisy, aż do wyczerpania miejsc,  w salce przy ul. ks. P. Skargi dzisiaj po każdej Mszy Świętej, a od jutra do środy po Mszy Świętej wieczornej.
    • W środę dotrze do nas piesza pielgrzymka z Mszany Dolnej. Zapraszamy na czuwanie modlitewne z pielgrzymami o 20:00. Jeśli ktoś zechciałby przyjąć pielgrzymów na nocleg, prosimy o zapisanie się na listę w budynku przy ul. ks. Piotra Skargi. Msza Święta na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki w czwartek o 8:00, a po niej wyjście. Przyjdźmy pomodlić się wspólnie z naszymi pątnikami.
  • Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.
  • Polecamy prasę katolicką.  W „Gościu Niedzielnym”  przeczytamy o tym, czego możemy się nauczyć od świętego proboszcza z Ars – Jana Vianneya oraz o przyczynach odwracania się ludzi młodych od Kościoła.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu pracy i wakacyjnego odpoczynku.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Drewienkiewicz, śp. Edward Kowal, śp. Grażyna Pitala. Dobry Jezu a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.
  • Ogłoszenia  niekościelne:
    • Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach, filia w Myślenicach, ogłasza nabór na studia na rok 2021/22. Szczegóły na stronie internetowej uczelni, zapisy w  siedzibie Filii przy ul. Piłsudskiego 14.