Ogłoszenia – 16. niedziela zwykła (18.07.2021)

• Nieszpory o 17:30.
    • Wtorek: wspomnienie bł. Czesława, kapłana
    • Czwartek: święto św. Marii Magdaleny
    • Piątek: święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
    • Sobota: wspomnienie św. Kingi, dziewicy
    • Niedziela:
      • święto św. Jakuba, Apostoła
      • wspomnienie św. Krzysztofa
      • W tym dniu obchodzimy odpust w  kościółku św. Jakuba. Uroczysta Msza Święta odpustowa z procesją  o 10:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którym św. Jakub patronuje od chwili chrztu, czy też bierzmowania.
      • Również w niedzielę swojego patrona św. Krzysztofa czczą kierowcy i podróżujący. Po Mszy św. o 9:30, 11:00 i  12:30  błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na Placu Kilińskiego i wzdłuż ul. Królowej Jadwigi. Pojazdy pobłogosławimy także przed kościołkiem św. Jakuba po Mszy Świętej o 10:00.
    • Środa:  18:00 w intencjach zbiorowych
    • Sobota:
      • 16:00  w intencji Grupy AA UKLEJNA w 26 r. powstania i Grupy WRZOS w 26 r. powstania.
      • 18:00  w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
    • Niedziela: 8:00  w intencji Róży pw. św. Anny
  • 4. Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Grupa z Myślenic wyruszy  5 sierpnia. Zapisy od 25 lipca,  szczegóły na stronie internetowej parafii.
  • W sobotę o 19:00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna w 5. rocznicę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a po niej koncert ogólnopolskiego chóru młodzieży, w którym są także nasi parafianie. Zapraszamy szczególnie tych, którzy 5 lat temu angażowali się w obchody ŚDM w naszej parafii lub przyjmowali pielgrzymów – chętnych na wyjazd prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do środy.
  • W minionym tygodniu wichura zwaliła starą lipę na placu kościelnym. Cudownie nie uszkodziła ona ani kościoła, ani muru kościelnego. Zostanie usunięta z placu po oględzinach dokonanych przez urzędnika z Wojewódzkiego Urzędu Konserwatorskiego.
  • W „Gościu Niedzielnym” oblaci z Kanady wyjaśniają, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju. Prasa katolicka od tej pory będzie dostępna w głównym przedsionku kościoła na specjalnym stojaku.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia, oraz obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.
Dofinansowanie remontu kapliczki na Studzience

w kościółku na Stradomiu: 7:30 | 10:00 | 11:30 (Msza św. trydencka) | 14:15