• Dziś przed kościołem ofiarą do puszek możemy wesprzeć fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającej zdolną młodzież pochodzącą z ubogich rodzin.
  • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dziś o g. 17:30, w tygodniu o g. 17:15.
  • Spotkania Studium Apostolstwa Świeckich wzorem ubiegłych lat, odbywać się będą w II sobotę miesiąca (od października do czerwca). W ramach pierwszego spotkania, w sobotę 14 października, zapraszamy do uczestnictwa w II Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
  • Zapraszamy chłopców pragnących dołączyć do grona ministrantów na pierwsze spotkanie wraz z rodzicami w poniedziałek [jutro] po Mszy św. o g. 18:00 do salki przy ul. ks. Piotra Skargi.
  • Wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Na stoliku przy kaplicy Matki Bożej są wystawione kartki, prosimy o ich zabranie i wypisanie na nich imion zmarłych, których chcemy polecać Bożemu Miłosierdziu. Bardzo prosimy o zapisywanie imion zmarłych w mianowniku. Pragniemy przypomnieć, że modlitwy za zmarłych wypominanych w listopadzie codziennie o g. 17:30, a w ciągu roku w czwartki o g. 17:30. Dodatkowo w każdy II czwartek miesiąca o g. 18:00 sprawujemy Mszę św. w intencji zmarłych wypominanych w naszym Sanktuarium.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Poniedziałek – Wsp. bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
    • Piątek– bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
    • W tym dniu zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie wg stałego porządku:
      • 18:00 Msza św. z kazaniem
      • 19:00 Różaniec Fatimski
      • 20:00 Msza św. z kazaniem, a po niej procesja Cudownego Obrazu
      • 21:30 Nabożeństwo dla młodzieży w kaplicy Matki Boże
  • W piątek także swoje imieniny obchodzi ks. Edward Kapusta. Dlatego już dziś ks. Solenizantowi składamy serdeczne życzenia,zdrowia, błogosławieństwa Bożego, polecając Jego kapłańską posługę Naszej Myślenickiej Pani. W tym dniu Msza św. w intencji ks. Solenizanta o godz. 18:00.
  • Z intencji mszalnych
    • Czwartek – 18:00 Za zmarłych wypominanych w naszym sanktuarium.
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
  • Zaproszenia
    • Dzisiaj rozpoczyna się XXIV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, którego mottem są słowa św. Brata Alberta Powinno się być dobrym jak chleb.
    • Myślenicka Orkiestra Kameralna Concertino zaprasza na koncert 14 październik o g. 19:00 w naszym Sanktuarium.
    • MOKiS oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zapraszają na obchody Dni św. Jana Pawła II. W ramach projektu dziś o g. 17:00 w sali widowiskowej wystąpi znana polska artystka – Krystyna Giżowska. Jutro natomiast o g. 17:00 zapraszamy do Kina Muza gdzie odbędzie się spotkanie z prelegentem, a po nim projekcja filmu Brat naszego Boga w reżyserii Krzysztofa Zanussiego.
    • Również polecamy film Dwie korony, przedstawiający historię życia św. Maksymiliana Marii Kolbego. Będzie on wyświetlany w okresie od 13 do 26 października.
    • Kłamstwo jest początkiem wszystkich grzechów. Grupa Misterium zaprasza od 14 października na spektakl Kłamstwo w reżyserii Marcina Kobierskiego (aktora krakowskiego Teatru Bagatela). Wejściówki można odebrać dziś po Mszach Świętych w zakrystii, a od poniedziałku w kiosku KiK-u lub zarezerwować mailowo bądź telefonicznie. Szczegóły na plakacie i stronie parafii.
    • Więcej szczegółów na temat wydarzeń Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w programach, które są dostępne obok bocznych ołtarzy i stronie internetowej Parafii.
  • Wszystkim Jubilatom, Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Niech Bóg poprzez swoje błogosławieństwo obdarza Was potrzebnymi łaskami i życzliwością ze strony ludzi, do których posyła Was każdego dnia!