• Rozpoczynamy miesiąc maj, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa. Dziś zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci, młodzież na pierwsze nabożeństwo majowe wraz z procesją wokół kościoła o godz. 17:30.
    • Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy codziennie o godz. 17:30 przed wieczorną Eucharystią.
  • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Zmiana tajemnic różańca dziś po Mszy św. o godz. 14:00.
  • W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas śpiewu litanii do Wszystkich Świętych wokół kościoła w poniedziałek i w środę o godz. 8:00, a we wtorek po Mszy św. o godz. 6:30.
  • W liturgii Kościoła:
    • Dziś – wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika.
    • Jutro – św. Atanazego Wielkiego z Aleksandrii, biskupa i doktora Kościoła.
    • We wtorek 3 maja
      • Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – głównej patronki naszej Ojczyzny.
      • To również 225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.
      • Msze Święte w kościele i w kościołku w porządku niedzielnym.
      • Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 9:30 zostanie odprawiona na Rynku.
      • Również we wtorek nasz rodak ks. Piotr Krzystek, proboszcz w żywieckiej Trzebini na Mszy św. o godz. 11:00 świętować będzie jubileusz 25 – lecia swojego kapłaństwa.
        • Ks. Jubilatowi już dziś gratulujemy i życzymy obfitości Bożych darów, płynących od Jezusa Najwyższego Kapłana i codziennej opieki Matki Bożej – naszej myślenickiej Pani.
    • W środę czcić będziemy św. Floriana, patrona i orędownika strażaków i hutników.
    • W piątek – świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
    • Okazja do spowiedzi w tygodniu na Mszach św. w czwartek i w piątek po południu od godz. 15:00 z przerwą od godz. 16:30 – 17:00.
    • Msza św. dla dzieci w piątek o godz. 16:00.
  • Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na prelekcję ks. prof. dr hab. Romana Bogacza: „Psalmy księga modlitw Ludu Bożego” w czwartek o godz. 18:45 w salce przy ul. Ks. Piotra Skargi 4.
  • W sobotę od godz. 9:00 odwiedzimy chorych i starszych z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.
  • W najbliższą sobotę 7 maja o godz. 10:00 w katedrze na Wawelu święcenia diakonatu przyjmie nasz parafianin, alumn Krakowskiego Seminarium Duchownego – Marcin Jakubiak.
    • W tych dniach jego osobę i kapłaństwo zawierzajmy Panu Bogu oraz Matce Najświętszej, upraszając dla niego potrzebnych łask.
  • W majowe soboty woluntariusze ŚDM zapraszają na majówki o godz. 19:00 przy myślenickich kapliczkach.
    • 7 maja będziemy się modlić przy kapliczce, przy Studzience.
  • Pragniemy poinformować, że w tym tygodniu woluntariusze ŚDM odwiedzą rodziny, które zadeklarowały przyjęcie pielgrzymów na nocleg.
  • W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszach św. ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć hospicjum w Wiśniowej.
  • Z intencji Mszalnych w tym tygodniu:
    • O trwałość i świętość małżeństw oraz o bł. Boże w rodzinach – w środę o godz. 18:00 adoracja w tej intencji o godz. 17:00.
    • O bł. Boże dla Dobroczyńców i Woluntariuszy Parafialnego Zespołu Caritas Betania – w czwartek o godz. 18:00.
    • Wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny w sobotę godz. 8:00.
    • O bł. Boże dla OSP Śródmieście, Dolne Przedmieście i Państwowej Straży Pożarnej i sympatyków – w sobotę o godz. 16:30.
  • Wszystkim błogosławionej niedzieli, miłego wypoczynku, dobrego tygodnia.