• Dziś IV niedziela wielkanocna – niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.
  • Nieszpory dziś o godz. 17:30.
  • Dziś również “STUDNIÓWKA ŚDM”. Zapraszamy do wspólnego świętowania na Myślenickim Rynku.
    • Studniówka rozpocznie się po Mszy o godz. 14:00 Polonezem, który poprowadzi Ziemia Myślenicka.
    • W programie także:
      • Koronka do Bożego Miłosierdzia w 5 językach,
      • hymn ŚDM,
      • wspólne zdjęcie,
      • gra miejska
      • o godz.19:00 nabożeństwo Drogi Światła od kościoła parafialnego do kapliczki na Dolnym Przedmieściu.
    • W Domu Katechetycznym przy ul. Ks. Piotra Skargi trwa kiermasz książek i pamiątek misyjnych z Peru, z których dochód przekażemy na bilety dla trojga młodych z Peru. Do tej pory zebraliśmy 9 tys. zł. /brakuje jeszcze 9 tys. zł./.
  • Ponawiamy prośbę o przyjęcie młodzieży na nocleg w dniach 25 lipca – 1 sierpnia. Na chwilę obecną brakuje nam ok. 400 noclegów.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania serdecznie dziękuje za złożone ofiary pieniężne do puszek w ostatnią niedzielę. Zebraliśmy 10 915 zł. Dzieciom dziękujemy za “jałmużnę wielkopostną” – 1.583 zł. Bóg zapłać.
  • Spotkanie z Tadeuszem Płużańskim, dziennikarzem, historykiem i publicystą – „Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy” w środę o godz. 19:00 w Domu Parafialnym przy ul. 3-go Maja.
  • W sobotę uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski.
  • W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Hospicjum św. Łazarza.
  • W Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu jest wyświetlany film pt. “Cuda z nieba”. Projekcje w niedzielę, środę i czwartek są o godz. 18:00, a we wtorek o godz. 20:15.
  • Zapraszamy na 6 dniową pielgrzymkę do Medjugorie na przełomie czerwca i lipca. Wyjazd organizuje P. Beata Bodzioch i firma Michalus. Koszt 930 zł. szczegóły w KIK-u i plakacie w przedsionku kościoła.
    • Z modlitwą o uzdrowienie – w środę o godz. 18:00.
    • W intencji „ Cichociemnych” – w piątek o godz. 12:00.
      • Po Mszy św. w budynku Gimnazjum nr 1 odsłonięcie tablicy poświęconej Bolesławowi Polończykowi ps. „ Kryształ” i Antoniemu Żychiewiczowi ps. „Przerwa”.
  • Komunikat prezesa agencji restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa
  • Wszystkim błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia.