• Nieszpory o g.17.30.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i dra Kościoła
    • Czwartek: wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
    • Sobota: Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej)
      • Msze Święte w kościele: o g. 6:30, g. 8:00, g. 9:00, g.16:30, g.18:00;
      • w kościółku św. Jakuba: o g.14:15.
      • Na każdej Mszy Świętej poświęcenie świec – gromnic.
      • W tym dni przypada XXII Dzień Życia Konsekrowanego – składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.
    • Niedziela: wspomnienie św. Błażeja, patrona w chorobach gardła
      • Poświecenie jabłek i świec po Mszy Świętej o g. 8:00.
    • Piątek: o g.16:00 w intencji dzieci z klas IV, ich rodzin i nauczycieli
    • Sobota:
      • o g. 8:00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo w tej intencji o g. 7:30.
      • o g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
      • o g.18:00 w intencji rodzin, które Matka Boża nawiedziła w styczniu
      • o g.18:00 w intencji osób konsekrowanych
      • o g.18:00 w intencji śp. bpa Tadeusza Pieronka.
  • Dzisiaj po Mszy Świętej o g.14:00 spotkanie opłatkowe członkiń Róż Różańcowych w Domu Parafialnym.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiadamy codziennie od g. 6:00 i w czasie Mszy Świętych oraz od g.17:00, a w czwartek i w piątek od g.15:00 do g.18:00. Na piątkową spowiedź szczególnie zapraszamy dzieci. Msza św. dla dzieci w pierwszy piątek o g.16:00.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9:00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • W ramach Roku Jubileuszowego 50 – lecia Koronacji Łaskami Słynącego Obrazu w najbliższą sobotę, piąta już Nowenna do Matki Bożej Pani Myślenickiej. Rozpoczniemy ją o g.17:30 modlitwą z podziękowaniami i prośbami. Następnie Msza Święta z kazaniem sprawowana przez księży rodaków ks. Kazimierza Czepiela i ks. Artura Czepiela. Zapraszamy na nią wszystkie rodziny, które Matka Boża w swoim obrazie odwiedziła w domach w styczniu oraz osoby konsekrowane i rodziny kleryków, sióstr zakonnych, dziewic konsekrowanych, braci zakonnych i kapłanów.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o g.11:00 będzie poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach, na tacę i na konto parafii na rzecz remontu murów okalających plac kościelny i renowację ołtarza głównego w kościółku św. Jakuba.
  • Chór „Hura” pod dyr. Magdaleny Starzec oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach zapraszają na koncert kolęd „Hej, w Dzień Narodzenia” we środę o g.17:00 w budynku Biblioteki przy ul. Mickiewicza 17.
  • Nasza Parafia organizuje 8-dniową samolotową pielgrzymkę do Gruzji od 11 do 18 września 2019 r. Informacje i program na stronie internetowej Parafii. Zapisy do końca stycznia u ks. Proboszcza.
  • Dzisiaj po Mszach Świętych ofiarą do puszek, można wesprzeć Pana Grzegorza Proszkowiec, parafianina parafii św. Br. Alberta, który przed rokiem uległ poważnemu wypadkowi i walczy o powrót do sprawności, co jest związane z kosztowną rehabilitacją.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy bezpłatny dodatek: płyta z filmem „Bóg nie umarł 2”. To pasjonująca opowieść o o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania o Bogu. Jest też „Źródło”.
  • Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Jan Nalepa, śp. Władysława Brylińska, śp. Danuta Wilk – Ulman. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.