• Rozpoczynamy tydzień misyjny, czas szczególnej modlitw za misje i misjonarzy.
  • Dziś różaniec o godz. 17:30, w tygodniu o 17:15.
  • ŚDM dostarczyły nam tak wielu przeżyć i wzruszeń, że wciąż nimi żyjemy i one żyją w nas. Dlatego organizatorzy ŚDM serdecznie zapraszają na cykl spotkań pod tytułem “Jesteśmy razem”.
    • Pierwsze spotkanie 28 X o godz. 17:00 na Tauron Arena w Krakowie.
    • Więcej informacji na stronie parafii.
  • Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do akcji budowy domu dla rodziny mieszkającej w Węglówce, w ponad 20-letnim baraku. Trudne warunki życiowe skłaniają ich do prośby o naszą pomoc. W następną niedzielę 30 X wolontariusze będą zbierać, do oznaczonych puszek, datki na ten cel.
  • Już niebawem Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny), czas, w którym w sposób szczególny radujemy się, że Bóg nieustannie każdego z nas powołuje do świętości! Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w niecodziennym wydarzeniu: Korowodzie Świętych 30 X (w przyszła niedzielę) o godz. 11:00 w naszym myślenickim sanktuarium.
    • Dzieci zachęcamy, by przebrały się za swojego patrona z chrztu lub ulubionego świętego, dowiedziały się kim był ten święty i przygotowały proporczyk z imieniem świętego.
    • Po Mszy św. ze śpiewem wszyscy razem wraz ze świętymi udamy się w procesji wokół kościoła.
    • Najpiękniejsze stroje zostaną słodko nagrodzone! Zapraszamy!
  • Spowiedź przedświąteczna w czwartek, piątek i sobotę od godz.: 17:00.
  • Wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
    • Na stoliku przy kaplicy Matki Bożej są wystawione kartki, prosimy o ich zabranie i wypisanie na nich imion zmarłych, których chcemy polecać Bożemu Miłosierdziu.
    • Bardzo prosimy o zapisywanie imion zmarłych w mianowniku.
    • Pragniemy przypomnieć, że modlitwy za zmarłych wypominanych w listopadzie codziennie o 17:30, a w ciągu roku w czwartki o 17:30.
    • Dodatkowo w każdy II czwartek miesiąca o godz. 18:00 sprawujemy Mszę św. w intencji zmarłych wypominanych w naszym sanktuarium.
  • Z kalendarium życia Kościoła:
    • Piątek – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • Ogłoszenia kulturalne:
    • Sekcja Tradycji Katolickiej zaprasza na spotkanie: Łacina – język cywilizacji łacińskiej wczoraj i dziś, 26 X (środa) o godz. 19:00 w siedzibie KIK-u.
    • Spotkanie z prof. Mieczysławem Rybą, historykiem, wykładowcą m.in. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na temat Ideologia multikulturalizmu – autodestrukcja zachodu, odbędzie się 27 X (czwartek) o godz. 19:00, w Domu Katolickim w Myślenicach. Klub Gazety Polskiej zaprasza.
  • Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu radości, pokoju w sercu, a nade wszystko doświadczenia spotkania z Chrystusem obecnym w sercu drugiego człowieka!
  • Niech Pan nam błogosławi!