• Dzisiejsza niedziela w liturgii Kościoła to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask. Nieszpory o godz. 17:30.
  • Dzisiaj wspominamy też dramatyczne wydarzenia sprzed 34 lat modląc się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.
  • W tygodniu zapraszamy na Roraty:
    • dzieci, młodzież o godz. 18:00, w soboty o godz. 8:00,
    • starszych rano o godz. 6:15.
  • W naszej parafii dziś po Mszach św. Domu Parafialnym przy ul. Ks. Piotra Skargi 4 II -ga tura wyborów do Rady Parafialnej.
    • Z pośród 12 kandydatów, którzy w ubiegłą niedzielę otrzymali największą liczbę głosów prosimy o wybranie 6 osób stawiając na karcie do głosowania przy nazwisku kandydata znak „X”.
    • Maksymalnie możemy zakreślić 6 osób.
    • Nad głosowaniem czuwają siostry: Lucyna i Celina, którym bardzo dziękujemy za życzliwość i poświęcony czas.
  • Świece Caritas na stół wigilijny znajdziemy dziś w kiosku na placu kościelnym, a w tygodniu w sklepie KIK-u. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji na pomoc ubogim.
  • We wtorek wszystkie osoby objęte opieką Caritas zapraszamy do odbioru żywnościowych paczek świątecznych.
  • W środę o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.
  • Spotkanie Rady Parafialnej kończącej wieloletnią posługą w naszej wspólnocie w środę o godz. 19:30 na plebanii.
  • Do Świąt Bożego Narodzenia już coraz bliżej. Postarajmy się o ich piękne, chrześcijańskie przeżycie.
    • Przypominamy, że spowiadamy w tygodniu rano na wszystkich mszach św. oraz dodatkowo po południ od godz. 17:00 do 18:30.
    • Spowiedź parafialna będzie u nas w środę 23 XII, natomiast dzień wcześniej 22 XII we wtorek będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w parafii na Osiedlu.
    • Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
  • Do chorych i starszych, u których nie byliśmy na pierwszy piątek grudnia z Komunią Św. udamy się w sobotę 19 grudnia od godz. 10:00. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.
  • W piątek na Mszy Św. o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencjach Światowych Dni Młodzieży i wspierać “piątką w piątek” potrzebującego przyjaciela. Po Mszy Św. wolontariuszy i chętnych do współtworzenia tego dzieła zapraszamy na Roratnią Kolację ŚDM do Domu Katolickiego.
  • Osoby, które nie będą miały z kim zasiąść do wigilijnego stołu, niezależnie od sytuacji materialnej, zapraszamy na Wigilię dla Samotnych w niedzielę 20 grudnia o godz. 15:00. Zaproszenia prosimy odebrać w Betanii we wtorek od godz. 15:00.
  • Już w najbliższą sobotę o g. 19:00 w Domu Katolickim premiera Jasełek „ Wigilia Karoliny” przygotowanych przez Pana Marcina Kobierskiego i młodzież oazową.
    • Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na radość przeżyć narodzin Zbawiciela w naszych domach. Kolejne spektakle: w przyszłą niedzielę o godz. 15:30 i 17:30. Pozostałe w Nowym Roku. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
    • Na grudniowe inscenizacje jasełek wejściówki możemy odebrać dziś po Mszach św. w zakrystii, a w tygodniu w kiosku KIK-u.
  • Na koncert muzyki organowej zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 15:30 do kościoła św Brata Alberta na Osiedlu. Wystąpi Robert Grudzień z Łodzi.
  • Taca w przyszłą niedzielę na modernizację nagłośnienia w naszym kościele.
  • Z intencji Mszalnych w najbliższą niedzielę o godz. 8:00
    • W intencji Strażaków i ich rodzin oraz sympatyków z OSP Dolne Przedmieście
    • W intencji zmarłych Strażaków z Dolnego Przedmieścia
  • Dziękując za życzliwość i ofiarność życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia.