Sakrament Małżeństwa

Sugerujemy, aby na samym początku zarezerwować w kancelarii termin planowanego ślubu nawet 6 miesięcy wcześniej, gdyż w niektórych okresach roku mogą wystąpić problemy z ustaleniem dogodnego dnia i godziny ze względu na dużą ilość par.

Następnie Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii przynajmniej 3 miesiące przed planowanym ślubem. Na to spotkanie należy przynieść:

• Dokumenty z USC do zawarcia małżeństwa konkordatowego (są ważne 6 miesięcy).
  • Dowód osobisty.
  • Metrykę Chrztu św. nie starszą niż 6 miesięcy (jeżeli chrzest miał miejsce poza naszą parafią).
  • Metrykę Bierzmowania (jeżeli nie ma o nim adnotacji na metryce chrztu).
  • Świadectwo ukończenia nauki religii.
  • W przypadku osób owdowiałych – wyciąg z księgi zmarłych, wydany przez parafię, w której odbył się pogrzeb.

W późniejszym terminie:

• Świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego (Jeśli już został ukończony, można przynieść świadectwo na pierwsze spotkanie).
  • Potwierdzenie zapowiedzi z parafii narzeczonego(nej).

Kurs Przedmałżeński
Zajęcia odbywają się w II i III soboty* miesiąca 15-19 w Domu Katolickim, Myślenice, ul. 3 Maja 1a. Koszt udziału z materiałami szkoleniowymi 100 zł od pary. Nie trzeba się zapisywać. Proszę zabrać ze sobą dowody osobiste.

*) Uwaga: W marcu i kwietniu 2019 r. katechezy dla narzeczonych będą się odbywać wyjątkowo w II i IV sobotę miesiąca. Godziny katechez bez zmian.

Poradnia Życia Rodzinnego czynna jest we wtorki 17-20.