• Nieszpory o 17:30
    • Poniedziałek: święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy, doktora Kościoła, patronki Europy
    • Wtorek: rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją wokół kościoła o 17:30. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele codziennie o 17:30. Zachęcamy także do śpiewania Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach i w domach rodzinnych. Zadbajmy o piękny wystrój kapliczek i krzyży.
    • Środa: wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
    • I czwartek m.: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
    • I piątek m.: Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Msza Święta o 9:30 na Rynku Myślenickim:
      1. Dziękczynno – błagalna w intencji Ojczyzny i Mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice – intencja od Burmistrza M i G Myślenice.
      2. O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ojczyzny – intencja od Starosty i Rady Powiatu Myślenickiego.
    • I sobota m.: wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Msza Święta o Boże bł. i opiekę Matki Najświętszej dla Strażaków i ich Rodzin z OSP Śródmieście, OSP Dolne Przedmieście, OSP Zarabie i Państwowej Straży Pożarnej o 16:30 zapraszamy
    • Środa: 8:00 o trwałość, świętość i jedność małżeństw i Boże błogosławieństwo w rodzinach – po Mszy Świętej modlitwy w tej intencji
    • I czwartek: 18:00 w intencji Dobroczyńców i Wolontariuszy „Betanii”
    • I piątek: 11:00 w intencji dzieci z klas IV, ich rodziców i nauczycieli; 14:00 w 80 rocznicę II Czarnej Niedzieli – od Rodzin Pomordowanych
    • I sobota: 8:00 wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
  • Wspólnota „Nazaret” zaprasza w środę na Mszę Świętą o 18:00, a po niej na modlitwę uwielbienia.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie od 6:30 do 8:30 oraz od 17:00 do 18:30, a w czwartek od 15:00 i w piątek na Mszach Świętych.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek po Mszy wieczornej do 20:00.
  • Młodzież zapraszamy na kolejny młody piątek 3 maja, który poprowadzi ks. Wojciech Węgrzyniak. O 19:00 adoracja, o 20:00 Msza Święta, a po niej spotkanie w salce oazowej.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od 9:00 – zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • W maju przypada kolejna rocznica cudownych wydarzeń przy Obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej, które działy się w domu Marcina Grabyszy w Górnej Wsi koło Myślenic, w dniach od 1 do 8 maja 1633r. Po nich Wizerunek został przeniesiony do kościoła Narodzenia NMP. Na pamiątkę tych wydarzeń, organizujemy w sobotę 4 maja:
    • 19:00 – Nabożeństwo Majowe przy kapliczce na ul. 3 Maja 74 w miejscu dawnego domu Marcina Grabyszy
    • 19:20 – procesja z Obrazem Matki Bożej Pani Myślenickiej do kościoła p.w. Narodzenia NMP /ul. 3 Maja, ul. Jana Kilińskiego, ul. Królowej Jadwigi/
    • 20:00 – Msza Święta przy ołtarzu polowym
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 14:00.
  • Maturzystów zapraszamy na Mszę Świętą przed cudownym Wizerunkiem Matki Bożej Pani Myślenickiej, o pomyślność w egzaminie dojrzałości, w przyszłą niedzielę 5 maja o 19:00, którą poprowadzi ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.
  • Od jutra rozpocznie się ustawianie rusztowania na kolejny etap odtwarzania polichromii w naszej świątyni. W związku z tym, przez cztery dni czynne będą tylko dwa wejścia do kościoła: od strony Rynku i od zakrystii. W tym czasie nie będzie również całodziennego wystawienia Najświętszego Sakramentu i nie będzie wejścia do kaplicy Matki Bożej i kaplicy Pana Jezusa.
  • W najbliższych dniach rozpocznie się również konserwatorski remont w kościółku św. Jakuba: ławek oraz balustrady chóru z zabytkowymi figurami. Parafii udało się pozyskać na ten cel kwotę 289 tys. zł. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Między Dalinem i Gościbą”.
  • W „Gościu Niedzielnym” rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii. Dla dzieci „Mały Gość”.
  • Życzymy wszystkim opieki Matki Bożej w Jej pięknym miesiącu.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Jan Chęciński, śp. Stefania Róg, śp. Małgorzata Bałko. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie.
  • Ogłoszenie niekościelne:
    1. W związku z obchodami – Światowego Dnia Sprzeciwu wobec bicia dzieci, Sekcja Przeciwdziałania Przemocy z Centrum Usług Społecznych w Myślenicach wraz Zespołem Interdyscyplinarnym przygotowało ulotkę informacyjno-edukacyjną. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej Centrum Usług Społecznych oraz ulotkach. Zachęcamy do zabrania ulotek z przedsionków kościoła i zapoznania się z ich treścią.
    2. Z okazji przypadających w pierwszym tygodniu maja – Dni Ochrony Przeciwpożarowej, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w najbliższą niedzielę będą zbierali datki na potrzeby działalności jednostek.