logo_SDM_Panama

Zapraszamy na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży 2019, które odbędą się już w styczniu przyszłego roku. Organizatorami są Magdalena Tylek i Krzysztof Kopytko pod patronatem Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach (opiekunem duchowym wyjazdu jest ks. Krzysztof Rusnak). Po wszystkie informacje oraz formularz zapisów zapraszamy na naszą grupę na facebooku: Pomyśl: Panama.

DLA KOGO SĄ TE ZAPISY?
Zapisy są dla tych, którzy zapisali się na wstępną listę lub lecą sami. Tych których nie ma na liście mogą się zapisać u nas na listę rezerwową
Uwaga nr 1: Od wszystkich osób, których organizatorzy nie znają osobiście, będzie wymagane zaświadczenie od znajomego duszpasterza / proboszcza / księdza, w którym będzie napisane, że jesteście osobami godnymi zaufania.
Uwaga nr 2: Zapisując się akceptujecie zasady Światowych Dni Młodzieży i podporządkowanie się organizatorom tego wydarzenia.
Uwaga nr 3: Ze względu na specyfikę wyjazdu nie możemy przyjąć osób niepełnosprawnych.

WIEK UCZESTNIKÓW
Informacje ws. wieku osób, które mogą jechać na ŚDM (liczy się wiek na dzień 10.01.2019):
– do 14 lat włącznie: nie mogą jechać;
– 15-17 lat: mogą jechać, ale muszą mieć pełnoletniego opiekuna* tej samej płci (1 opiekun na 1 niepełnoletniego), który musi być osobą świecką i nie może być organizatorem, muszą mieć też upoważnienie od notariusza** (ok. 15 zł) dot. wyjazdu z tym opiekunem;
– 18-35 lat: mogą jechać;
– powyżej 35 lat: mogą jechać wyłącznie za pozwoleniem organizatorów (raczej będziemy pozwalać, ale każdy przypadek trzeba z nami omówić) i mogą też być opiekunami.
* W formularzu jest odpowiednia opcja do zaznaczenia, jeśli się nie ma takiego opiekuna. Obiecujemy, że pomożemy go znaleźć w ramach naszej grupy i poznać Was razem.
** Wzór upoważnienia nie jest jeszcze dostępny. Jak tylko będzie, wrzucimy go na grupę na Facebooku.

LOTY
Zarezerwowaliśmy miejsca na następujące loty:
1. 17.01-01.02 – Lufthansa – z Warszawy przez Frankfurt do San Jose – 66 miejsc
2. 16.01-01.02 – KLM / Air France – z Krakowa przez Paryż do San Jose, powrót przez Amsterdam – 50 miejsc
3. 16.01-01.02 – Air Canada – z Frankfurtu przez Toronto do San Jose – 90 miejsc

KOSZTY

Koszt wyjazdu wyniesie ok. 6500-7000 zł. Zależy to jeszcze od transportu na miejscu i związanego z tym programu pobytu (bilety wstępu), dlatego na podaną kwotę składają się jej 2 części:
Część podstawowa (5300 zł), która już nie powinna ulec zmianie, zawiera:
– loty do Kostaryki i z powrotem, w cenie każdego z lotów jest również bagaż rejestrowany do 23 kg (1 bagaż na osobę);
– ewentualne (jeśli nie zamienimy lotów Air Canada na inne) transfery Flixbusem (lub zamiennie inne) na lotnisko we Frankfurcie;
– pakiet ŚDM na tydzień centralny (zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, komunikacja miejska w stolicy, możliwość udziału w wydarzeniach centralnych);
– pakiet na dni diecezjalne (zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie);
– pakiet polski;
– dodatkowe polskie ubezpieczenie (m.in. polscy lekarze na miejscu);
– dodatkowe noclegi po ŚDM (w związku z wylotem powrotnym dopiero w okolicach 31.01);
– pokrycie kosztu wyjazdu organizatorów.
Druga część może jeszcze ulec zmianie, ponieważ na ten moment (przed rozpoczęciem rejestracji i otrzymaniem kontaktu do diecezji Chitre) nie jesteśmy w stanie ustalić programu wyjazdu. Jak wiadomo program jest kluczowy, jeśli chodzi o koszt transportu na miejscu (w tym z lotnisk) i koszty zwiedzania parków narodowych czy innych obiektów. Właśnie dlatego musimy podać tę część w szerokich „widełkach”: 1000-2000 zł. Oczywiście postaramy się, żeby ta kwota była jak najniższa, jednocześnie nie tracąc na atrakcyjności wyjazdu.

PŁATNOŚCI
Zapis jest ważny tylko przy wpłacie bezzwrotnej (!) zaliczki w wysokości 2000 zł na konto podane po wypełnieniu formularza zapisów (podając odpowiedni tytuł przelewu).

Jeśli ktoś nie jest w stanie zapłacić tak dużej kwoty, to może zapłacić pierwszą ratę w wysokości 500 zł, a później resztę pierwszej zaliczki, czyli 1500zł.

Prosimy o jak najszybszą wpłatę zaliczki. Formalnie udostępniamy możliwość wpłaty zaliczki aż do 24 maja włącznie, ale im szybciej to zrobicie, tym lepiej i dla nas i dla Was (ewentualna możliwość wyboru lotu opisana wyżej). Numer konta do wszystkich wpłat pojawia się automatycznie po wypełnieniu i wysłaniu formularza zapisów.
O terminach kolejnych wpłat będziemy informować na bieżąco. Przygotujcie się na drugą wpłatę w wysokości ok. 1500 zł na przełomie maja i czerwca. Resztę kwoty będziemy pobierać jesienią.

Jeśli macie jakieś pytania, to jesteśmy do Waszej dyspozycji w komentarzach pod tym postem, w wiadomościach prywatnych na Facebooku i mailowo: panama2019op@gmail.com

Zapraszamy!