• Ojcze nie moja, lecz Twoja wola… To temat przewodni rozpoczynających się w naszej parafii rekolekcji wielkopostnych, które poprowadzi ks. dr Wojciech Olszowski.
    • Plan rekolekcji:
      • DZIŚ (NIEDZIELA 18.03)
        • Msza św. z nauką na rozpoczęcie rekolekcji o g. 18:00.
      • PONIEDZIAŁEK 19.03
        • Nauka rekolekcyjna o g. 19:00, a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu.
      • WTOREK 20.03
        • Droga Krzyżowa przygotowująca do sakramentu pokuty o g. 19:00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.
      • ŚRODA 21.03
        • Spowiedź rekolekcyjna o g. 19:00,
        • Msza św. z nauką rekolekcyjną na zakończenie rekolekcji o g. 19:30.
    • Serdecznie zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w rekolekcjach, a szczególnie nasze zaproszenie kierujemy do osób, które nie mogły skorzystać z rekolekcji na początku Wielkiego Postu.
  • Baranki wielkanocne i świece paschalne Caritas dziś dostępne w kiosku Caritas na placu kościelnym, w tygodniu w sklepie KIK-u. Bóg zapłać za ofiary na pomoc ubogim składane przy tej okazji.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie podczas ubiegłej niedzieli. Uzbieraliśmy 3252 kg żywności oraz 7 204 zł na potrzeby Caritas Betania.
  • Dzieci ze SP nr 2 zapraszają na kiermasz palm oraz zbiórkę na rzecz misji w przyszła niedzielę 25 marca przed i po Mszach św. o g. 8:00, 9:30 oraz 11:00. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za każde okazane wsparcie. Przy tej okazji pragniemy gorąco podziękować społeczności szkolnej za troskę o Kościół Misyjny.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • W poniedziałek 19 III uroczystość Świętego Józefa.
    • Codziennie Godzina Miłosierdzia o g. 15:00 połączona z nabożeństwem Drogi Krzyżowej.
    • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o g. 16:15, dorosłych o g. 17:15, młodzieży o g. 19:00.
    • Zapraszamy na ekstremalną Drogę Krzyżową. R0zpocznie się ona Mszą św. w naszym Sanktuarium 23 marca o g. 21:00, której przewodniczył będzie ks. abp Marek Jędraszewski. Możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty od g. 19:00. Pakiety startowe EDK będą wydawane przed Mszą św. Zachęcamy do podjęcia wyzwania i spotkania z Panem podczas wielogodzinnej nocnej wędrówki. Jeśli ktoś z różnych względów nie może wyruszyć w trasę, zapraszamy do przeżycia z nami Mszy św. Więcej informacji oraz zapisy na stornie internetowej organizatora. Istnieje również możliwość zapisu przed Mszą św. w dniu wyjścia.
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o g. 17:00.
    • Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim nie odkładajmy spowiedzi na ostanie chwile. Możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty w tygodniu w czasie Mszy św., popołudniu od g. 17:00.
      • We wtorek spowiedź w parafii na Osiedlu od g. 8:00 – 12:00 i od 14:00 – 18:00.
      • U nas dzień spowiedzi wielkanocnej będzie w Wielką Środę – 28 III.
  • Odwiedziny duszpasterskie chorych w Wielki Wtorek od g. 9:00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
  • Z intencji mszalnych
    • Poniedziałek – 8:00 O trwałość, jedność oraz świętość małżeństw oraz o bł. Boże w rodzinach. Po Mszy św. modlitwa różańcowa w tej intencji.
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • W związku z zaistniałymi zmianami terminu Uroczystości Zwiastowania Pańskiego w kalendarzu liturgicznym prosimy o zweryfikowanie godzin intencji mszalnych w dniu 26 marca [poniedziałek]. Za zmiany przepraszamy.
  • Ogłoszenia kulturalne
    • Grupa Misterium brała udział w nagraniu programu Ziarno. Program będzie emitowany 25 marca [Niedziela Palmowa] o g. 9:00 w TVP 1. Serdecznie polecamy!
    • Zachęcamy również do wzięcia udziału w kolejnej edycji Myślenickiego Konkursu Palm Wielkanocnych na Myślenickim Rynku. Finał konkursu w przyszłą niedzielę o g. 12:00. Jak co roku dla zwycięzców organizatorzy przygotowali nagrody i wyróżnienia. W trakcie konkursu odbędzie się występ góralskiej Orkiestry Dętej ze Skomielnej czarnej i Bogdanówki oraz kiermasz potraw wielkanocnych przygotowany przez Koła Gospodyń z naszej gminy. Więcej informacji na stronie Urzędu Gminy.
  • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych w realizacji codziennych obowiązków.