W poniedziałkowy wieczór, 29 października, Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej przy parafii Narodzenia NMP odwiedzili wyjątkowi goście. Najmłodsi parafianie, poprzez pomysłowe stroje i atrybuty, przywołali postaci świętych i błogosławionych, m.in. Marii Magdaleny, Mikołaja, Maksymiliana Marii Kolbego, Floriana, Jadwigi Królowej, Franciszka, Antoniego Padewskiego, Łukasza Ewangelisty, Cecylii, Barbary oraz Karoliny Kózkówny. Rozświetlony i rozśpiewany korowód przeszedł z Sanktuarium do kościoła św. Jakuba.

Święty pomysł

DSC_3631  To już trzeci Korowód Świętych w parafii Narodzenia NMP w Myślenicach. Jednak pierwszy raz wydarzenie miało tak bogatą oprawę. Nieprzypadkowo – trwa Rok Jubileuszowy przygotowujący do centralnych obchodów 50-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Pani Myślenickiej w sierpniu 2019. Stąd Korowód rozpoczął się wspólną modlitwą różańcową, po której młodzież z I LO odegrała krótką scenkę. Archanioł Gabriel wraz z ks. proboszczem Zdzisławem Balonem, zastanawiał się, jak najpełniej przeżyć ten wyjątkowy rok. Z pomocą pospieszyli święci, których wizerunki znajdują się w kaplicy Cudownego Obrazu. Pomysł okazał się jasny – owocne przygotowanie to ofiarowanie Matce Bożej duchowych darów – radości, ale i trudów każdego dnia.

„Chwyćmy się śladów Maryi”

DSC_3563Po jubileuszowym akcencie, korowód, prowadzony przez ks. Zdzisława Balona, wyruszył w stronę kościoła św. Jakuba. Pochód, idący ulicami miasta, mijany przez samochody i przechodniów, był znakiem, że wieczne szczęście zaczyna się już tu, na ziemi, pośród codziennych spraw. Święci, choć żyjący przed wiekami, ciągle towarzyszą współczesnemu człowiekowi. Co więcej, każdy ma szansę dołączyć do ich grona.

Korowód zakończył się trzykrotnym przywołaniem hasła Roku Jubileuszowego: „Chwyćmy się śladów Maryi” i modlitwą za wstawiennictwem Matki Najświętszej.

Pomóż powiększyć grono Świętych!

DSC_3676Z okazji Jubileuszu 50-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Pani Myślenickiej, Penitencjaria Apostolska, udzieliła odpustu zupełnego. Warunkami jego otrzymania są: spowiedź, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, nawiedzenie kościoła parafialnego i uczestniczenie w obchodach rocznicowych lub modlitwa się przez Cudownym Wizerunkiem, odmówienie Ojcze nasz…, Wierzę w Boga i wezwań do Matki Bożej (znane np. z Litanii loretańskiej). Uzyskany odpust można uzyskać i ofiarować za zmarłych do 24 sierpnia. To wyjątkowa szansa, aby skrócić cierpienia dusz czyśćcowych i powiększyć grono Świętych! Więcej informacji: http://sanktuarium.myslenice.pl/odpust-zupelny-dla-pielgrzymow-nawiedzajacych-sanktuarium-matki-bozej-pani-myslenickiej-w-roku-jubileuszu-50-lecia-koronacji-cudownego-obrazu/.

ds