Drugi dzień tygodnia jubileuszowego już za nami. W poniedziałek 19 sierpnia
wieczorną Mszę Św. sprawował rodak ks. kanonik Stanisław Wójcik. Po Eucharystii młodzież formująca się w latach ubiegłych w parafialnej Oazie, zaprosiła do spotkania z Maryją w otoczeniu pieśni i refleksji nad kazaniem koronacyjnym kard. Karola Wojtyły.

Jestem synem Maryi

Ks. kanonik Stanisław Wójcik mocno zaakcentował swoje synostwo względem Pani Myślenickiej i Jej obecność w posłudze kapłańskiej. Podczas kazania, powrócił do dnia Koronacji, który przeżywał już jako kleryk. Następnie, dzieląc się wspomnieniami, przeprowadził obecnych na Eucharystii przez kolejne lata życia myślenickiego Sanktuarium, w które wpisywały się rocznice Koronacji. Podczas słowa ks. Rodak odniósł się również do posługi pełnionej niegdyś w Madrycie. Na przykładzie spotkania z młodym Polakiem, który będąc w Hiszpanii zapomniał nie tylko o Bogu, ale także swojej matce czekającej na jakiekolwiek wieści od syna, ks. Stanisław Wójcik zadawał pytanie o naszą relację z matką ziemską i Matką Niebieską.
Na zakończenie, ks. kanonik przeniósł nas do Wałbrzycha, aby ukazać znajdujące się tam ślady Pani Myślenickiej – witraż w kościele, którym opiekuje się jako proboszcz oraz w kancelarii parafialnej, gdzie obecność Wizerunku naszej Matki łagodzi… nerwowe sytuacje.
Pomódl się, Miriam, aby Twój Syn żył we mnie…
Po Mszy Św. młodzież, która zakończyła już formację w Oazie, wspierana głosami i talentami muzycznymi przez obecnych członków Ruchu Światło – Życie, zaprosiła do pozostania w Sanktuarium i spotkania z Maryją w pieśni i refleksji nad kazaniem kard. Karola Wojtyły wygłoszonego podczas uroczystości koronacyjnych. Ten wzruszający wieczór, nastrajając nie tylko do modlitwy, ale i zachwytu nad przymiotami i obecnością Maryi, zdecydowanie wprowadził obecnych w duchowy wymiar przeżywania tygodnia jubileuszowego.

Tekst: Dominika Stoszek
Zdjęcia: Magda Hanusiak, Marek Serafin