• Zapraszamy do modlitwy za zmarłych podczas Różańca z wypominkami, codziennie o g.17.30.
    • Piątek: Święto św. Andrzeja, Apostoła
    • Niedziela: rozpoczynamy Adwent
    • Sobota:
      • o g. 8.00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko
        Niepokalanemu Sercu NMP. Różaniec w tej intencji po Mszy Świętej
      • o g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • W ramach Roku Jubileuszowego 50-lecia Koronacji Łaskami Słynącego Obrazu w najbliższą sobotę trzecia już Nowenna do Matki Bożej Pani Myślenickiej. Rozpoczniemy ją o g.17.30 modlitwą z podziękowaniami i prośbami. Następnie Msza Święta z kazaniem sprawowana przez księży rodaków ks. Marka Kościelniaka i ks. Bogdana Kordulę. Zapraszamy na nią szczególnie wszystkie rodziny, które Matka Boża w swoim obrazie odwiedziła w domach w listopadzie oraz małżeństwa.
  • Za dwa tygodnie, w niedzielę 9 grudnia, będziemy gościć w naszej Parafii ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Przy udziale wszystkich wspólnot działających w parafii odprawi Mszę Świętą o g.18.00, dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej pobłogosławi medaliki i udzieli specjalnego błogosławieństwa związanego z Jubileuszowym odpustem zupełnym.
  • W tym tygodniu swoje imieniny będą obchodzić ks. proboszcz Zdzisław Balon i ks. prałat Andrzej Burek. Polecając ich Waszej modlitwie, już dziś życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki Matki Najświętszej. Msza Święta w intencji ks. Proboszcza we środę o g.18.00, a w intencji ks. Andrzeja w piątek o g. 8.00.
  • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.14.00.
  • Spotkanie przed bierzmowaniem dla młodzieży klas siódmych będzie w poniedziałek 26 listopada. O g.18.00 Msza Święta, po niej konferencja – zapraszamy.
  • Pasieka zaprasza dzieci we środę na bal u świętego Andrzeja w g.16.00 do g.17.30 w sali na 1 piętrze Domu Katolickiego przy ul. 3 maja.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” wraz z Kongregacją Kupiecką Oddział Myślenice zaprasza na Wigilię dla osób samotnych i ubogich 16 grudnia o g.15.30 w budynku Strażnicy OSP Śródmieście. Zapisy wraz z odbiorem zaproszeń we wtorki (od 27 listopada do 11 grudnia) między g.15.00 a g.17.00 w budynku Betanii.
  • Betania prosi o odbiór żywności z programu UE w dniach 27 listopada i 4 grudnia (wtorki) w godzinach urzędowania wg rozpiski znajdującej się na drzwiach Betanii.
  • Świętujący Jubileusz pięciu lat twórczej pracy Teatr przy Drodze zaprasza na charytatywny spektakl poetycko muzyczny „I zapomnij, że jesteś, gdy mówisz, że kochasz”, czyli motyw Miłości w poezji ks. Jana Twardowskiego, w sobotę 1 grudnia o g.19.15. Spektakl jest wkładem w program obchodów 50 rocznicy Koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej, a dochód z niego zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach na tacę i na konto parafii na rzecz remontu murów okalających plac kościelny i renowację ołtarza głównego w kościółku św. Jakuba.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o Jezusie Chrystusie Królu królów oraz głos w dyskusji o szczepionkach – pomagają, czy szkodzą. Ponadto w „Gościu” bezpłatny dodatek – kalendarz na rok 2019. Jest też „Źródło”.
  • Nasza parafia przygotowała piękny kalendarz na przyszły rok z wieloma archiwalnymi zdjęciami z koronacji Cudownego Obrazu. Polecamy go również jako prezent dla tych, którzy są związani z Myślenicami, a mieszkają poza nimi. Dochód uzyskany ze sprzedaży przeznaczamy na remont murów wokół naszej świątyni.
  • Prosimy nie stawiać samochodów na ul. Królowej Jadwigi, na dojeździe do kościoła oraz na placu kościelnym, gdyż blokują one przejazd dla samochodów z budowy.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego tygodnia pracy i nauki.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii:  śp. Ryszard Jach, śp. Edward Biela. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.