• Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 14:00.
  • W nowym roku katechetycznym zapraszamy kandydatów do Bierzmowania na spotkania formacyjne na g. 18:00 do kościoła w najbliższy poniedziałek kl. 7 SP, wtorek kl. II Gim, środa kl. III Gim.
  • Spotkanie popielgrzymkowe w sobotę o g. 16:00 w Osieczanach.
  • S. Agnieszka zaprasza dziewczynki na pierwsze spotkanie scholi w sobotę 9 września o g. 9:30 w salce katechetycznej.
  • Dzieci z klas IV należące do Róż Różańcowych będą miały zmiankę tajemnic w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 11:00.
  • Pasieka – Warsztaty dla dzieci zaprasza stałych uczestników oraz dzieci w wieku od 7 – 12 lat na bezpłatne zajęcia do Domu Katolickiego.
    • Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w g. od 16:00 – 17:30.
    • Rozpoczęcie zajęć 4 września [jutro] o g. 16:00.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania wznawia działalność po wakacyjnej przerwie.
    • 5 września, wtorek będzie czynne biuro w godzinach od 15:00 do 17:00.
    • Osoby, które potrzebują wsparcia prosimy o przyniesienie aktualnych zaświadczeń o dochodach.
    • 6 września, środa o g, 19:00 spotkanie młodych wolontariuszy
    • 9 września, sobota rusza Kuchnia Albertyńska, na obiady prosimy zapisać się we wtorek w biurze Betanii.
  • Parafia Bysina zaprasza w przyszłą niedzielę na rodzinny piknik z mnóstwem atrakcji i zabawy w g. od 15:00 do 24:00.
  • Serdecznie zapraszamy na XXV Jubileuszową Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 10 września.
    • W programie droga krzyżowa o g. 9:00 [od Piłata], oraz uroczysta Msza św. o g. 11:00, podczas której zawierzymy Bogu małżeństwa i rodziny całej Archidiecezji.
    • Wyjazd autokaru o g. 7:00 z Placu Kilińskiego.
    • Zapisy dziś w zakrystii, a w tygodniu w sklepie KIK-u.
    • Zgodnie z zachętą Księży Biskupów w przyszłą niedzielę we wszystkich świątyniach naszej Ojczyzny dokonamy uroczystego Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Piątek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny [Odpust parafialny]
      • Msze św. w sanktuarium będą sprawowane o g. 6:30, 8:00 i 9:00 16:30 i uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył będzie ks. prof. dr hab. Janusz Mastalski, rektor WSD AK o g. 18:00. Msza św. w kościółku św. Jakuba o g. 14:15.
      • Prosimy o zweryfikowanie intencji zamówionych na ten dzień z ogłoszeniami wywieszonymi w gablotach.
      • Już dziś zapraszamy wszystkie grupy parafialne, Strażaków, Orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci, młodzież oraz dorosłych do wspólnego świętowania. Niech ten dzień będzie wyrazem naszej wiary i wielkiej miłości do Matki Najświętszej naszej Pani Myślenickiej.
      • Spowiedź przed odpustem w czwartek od g. 15:00-18:00. Z przerwą od g. 16:30 – 17:00.
    • Sobota – Wsp. bł. Anieli Salawy, dziewicy
  • Z intencji mszalnych
    • Poniedziałek
      • 8:00 W intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów oraz wszystkich, którzy rozpoczynają Nowy Rok Szkolny, z prośbą o Boże błogosławieństwo.
      • 8:00 W 78. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, za poległych żołnierzy oraz o zdrowie dla Kombatantów oraz ich rodzin. [Po Mszy św. ok. g. 9:20 odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej Ofiary Czarnej Niedzieli w Myślenicach z 23 czerwca 1940 r.]
    • Środa – 18:00 O trwałość, jedność i świętość małżeństw oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinach. Adoracja w tej intencji od g. 17:00.
    • Czwartek
      • 18:00 O błogosławieństwo Boże dla Dobroczyńców i Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas Betania
      • 18:00 O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej dla Grupy Misterium oraz ich rodzin
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
  • Działająca przy naszej parafii dziecięca grupa teatralna Mirakl zaprasza na spektakl Odmieniec, który powstał na podstawie baśni Andersena Brzydkie Kaczątko. Opowiada on o dziecku uwięzionym w baśniowym autystycznym świecie, które śni, że jest pięknym, białym łabędziem. W tle refleksja na temat miłości bliźniego. Najbliższe spektakle dzisiaj o g. 15:00 i 18:00. Więcej informacji na plakatach.
  • W Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu będzie wyświetlany film Fatima Ostatnia tajemnica w dniach od 8 do 14 września. Seans 8.09 będzie o g. 16:00, wszystkie pozostałe projekcje o g. 18:00.
  • Zapraszamy na koncert organowy dziś o g. 19:00 w naszym sanktuarium. Wystąpi prof. Marek Wolak z Krakowskiej Akademii Muzycznej.
  • Prośba o pomoc: Arkadiusz Wójtowicz pochodzący z Bysiny urodził się 15 lat temu z wadą serca, bez oznak życia. Będąc pod opieką Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu walczył dzielnie przez 15 lat w nadziei, że z tego wyrośnie. Ostatnia diagnoza nie dała jednak złudzeń. W okresie dojrzewania wada pogłębiła się i serce Arkadiusza nie chce dalej pracować samodzielnie. Arek został zakwalifikowany do operacji plastyki serca w Klinice Uniwersyteckiej w Munster [czyt. Mynster] (Niemcy), która nie jest refundowana przez NFZ. Koszt operacji to 24 tys. Euro. Już dzisiaj bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom Arkadiusza za okazaną pomoc materialną i modlitewną. Zbiórka do puszek odbędzie się w przyszłą niedzielę.
  • Parafianom, Gościom, a w szczególności wszystkim uczniom, pedagogom, pracownikom szkół życzymy wielu łask Bożych na czas rozpoczynającego się Nowego Roku Szkolnego.