• W naszej Parafii przy wyjściu z kościoła wolontariusze zbierają ofiary na leczenie chorego Arkadiusza. Chłopca z wadą serca czeka długotrwałe i bardzo kosztowne leczenie w Niemczech, które przekracza możliwości finansowe rodziny. Za każdą ofiarę Bóg zapłać.
  • Spotkanie katechetów inaugurujące Nowy Rok Katechetyczny odbędzie się w czwartek o g. 19:30 na plebanii.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania informuje:
    • żywność z Programu pomocy Unii Europejskiej będzie wydawana we wtorki w godzinach od 15:00 do 17:00,
      • osoby, których nazwiska zaczynają się na literę A – Ł zapraszamy 12 września,
      • osoby, których nazwiska zaczynają się na literę M – Ż, 19 września
    • pierwsze spotkanie Zespołu Wolontariatu Dorosłych 14 września w czwartek o g. 19:00. Zapraszamy też osoby nowe, które chciałyby dołączyć do grona Wolontariuszy i zrobić coś dobrego dla bliźnich.
  • Serdecznie zapraszamy młodzież Ruchu Światło Życie, sympatyków, oraz tych wszystkich, którzy pragnęliby zasilić grono myślenickiej Oazy na Mszę św. inaugurującą nowy rok formacyjny w najbliższy piątek na g. 19:00.
  • Powołując się na Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny w naszej parafii działa grupa modląca się w intencji miłości, pokoju i jedności w rodzinach na świecie. Bardzo prosimy osoby chcące podjąć się czuwania przez wybraną godzinę w nocy jednego dnia w tygodniu o zgłoszenie się w zakrystii po Mszy św., a w tygodniu w sklepie KIK-u.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Środa
      • Wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
      • a także kolejne Nabożeństwo fatimskie wg następującego porządku:
        • 18:00 Msza św. z kazaniem.
        • 19:00 Różaniec Fatimski
        • 20:00 Msza św. z kazaniem, a po niej procesja Cudownego Obrazu
        • 21:30 Nabożeństwo dla młodzieży w kaplicy Matki Bożej
    • Czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
    • Piątek – Wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
    • Sobota – Wsp. św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  • Z intencji mszalnych
    • Wtorek – 18:00 O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Myślenickiej dla Klubu Inteligencji Katolickiej w nowym roku pracy
    • Czwartek
      • 17:00 Dziękczynną za zbiory [Msza św. przy kapliczce na Dolnym Przedmieściu]
      • 18:00 O Boże miłosierdzie dla zmarłych wypominanych w naszym Sanktuarium.
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
  • Zaproszenia
    • Grupa teatralna Mirakl zaprasza na ostatnie pokazy spektaklu Odmieniec, czyli filozofia pewnego spotkania. Dziś o g. 15:00 i 18:00 oraz jutro o 9:00 i 11:00.
    • Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice wraz z Urzędem MiG oraz Starostwem Powiatowym serdecznie zaprasza na VI Integracyjny Piknik Rodzinny, który odbędzie się dziś na placu obok Domu Ludowego na Górnym Przedmieściu. Rozpoczęcie o g. 14:00.
    • Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Lubomir w Myślenicach zaprasza na uroczystą Mszę św. polową 16 września o g. 11:00 na Suchej Polanie między Kamiennikiem a Łysiną, z udziałem pocztów sztandarowych oraz Kombatantów uczestników w walkach z hitlerowskim okupantem 73. lata temu.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia