• Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Marcina Filara, neoprezbitera, który decyzją ks. Arcybiskupa został skierowany do pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Życzymy Mu obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.
  • Msza Święta przy kapliczce na Miłogoszczy w 35. rocznicę jej wybudowania zostanie odprawiona dzisiaj o g. 15.30 – zapraszamy.
  • Nieszpory o g.17.30.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Moniki
    • Wtorek: wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
    • Środa: wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
    • Pierwsza sobota miesiąca.: wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
      • Na mocy postanowienia papieża Franciszka obchodzimy Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony.
      • Służba Liturgiczna, Ruch Światło – Życie oraz Domowy Kościół pielgrzymują do Kalwarii Zebrzydowskiej.
      • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną od g. 9.00. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.
  • W piątek przeżywaliśmy piękne chwile Inauguracji Jubileuszowego Roku 50-lecia Koronacji Obrazu Naszej Pani Myślenickiej. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy na różne sposoby przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tej uroczystości. Nawiedzenie naszych rodzin przez kopie Cudownego Wizerunku, poświęcone przez ks. Arcybiskupa, rozpocznie się w sobotę 8 września na Sumie Odpustowej o g.11.00.
    • Piątek: Msza Święta o g.18.00 w intencji Ojczyzny i Solidarności w 38. rocz. powstania Związku„Solidarność” o jedność, społeczną odpowiedzialność i solidarność miedzy Polakami.
    • Sobota:
      • Msza Święta o g. 8.00 jako wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
      • Msza Święta wieczorna w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
  • Zbliża się Święto Narodzenia NMP, Patronki naszej parafii, dlatego zapraszamy przedstawicieli wszystkich grup parafialnych na spotkanie dotyczące liturgii tego dnia, w czwartek 30 sierpnia na godz. 19.00 do salki przy ul. ks. Piotra Skargi. Zapraszamy także wszystkich, którzy pragną włączyć się w liturgię np. poprzez niesienie chorągwi bądź feretronów.
  • Rozpoczynamy wkrótce rok szkolny.
    • Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi w najbliższy piątek od g.15.00.
    • Wszystkich katechetów uczących religii na terenie naszej parafii zapraszamy na spotkanie w piątek o g.19.00 na plebanię.
  • Pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o g.19.00 w Domu Parafialnym przy ul. ks. P. Skargi 5.
  • Fundacja „Pomoc Polakom Donbasu” wyraża wdzięczność za wsparcie na rzecz remontu domu dla polskich rodzin z Donbasu w Krzywaczce w kwocie 12.712,31 zł i 2 euro.
  • Polecamy prasę katolicką –można ją nabyć przy kaplicy Matki Bożej. W “Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, co naprawdę o rodzinie i przygotowaniu do małżeństwa ma do powiedzenia papież Franciszek; o objawieniach w irlandzkim Knock – jedyne objawienie, gdzie Matka Boża ukazała się ze św. Józefem i św. Janem. Jest też “Źródło”.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu pracy i wakacyjnego odpoczynku.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności z naszej parafii śp. Władysławę Kowalcze, śp. Krystynę Miętka, śp. Stefana Spytkowskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.