• Zmiana Tajemnic Różańca Świętego po Mszy Świętej o g.14.00.
  • Nieszpory o g.17.30.
  • Dzisiaj w naszym dekanacie odpust ku czci św. Klemensa w parafii Trzemeśnia.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego., papieża i doktora Kościoła
    • SOBOTA: ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, Patronki naszej parafii
      • W tym dniu obchodzimy w naszym Sanktuarium Odpust.
      • Mszy Święte będą w następującym porządku:
        • g. 6.30, g. 8.00, g. 9.00, 11.00 (uroczysta Suma odpustowa) g.14.15 – w kościółku, g.18.00.
        • O g.11.00 uroczysta Suma odpustowa, którą odprawi ks. dr Wojciech Olszowski, proboszcz parafii św. Klemensa w Wieliczce.
        • Pół godziny przed Sumą Nowenna do Matki Bożej Myślenickiej.
        • Zapraszamy wszystkie grupy parafialne, Strażaków, Orkiestrę, poczty sztandarowe, dzieci, młodzież oraz dorosłych.
      • Niech ten dzień będzie wyrazem naszej wiary i wielkiej miłości do naszej Pani Myślenickiej.
      • Zachęcamy do spowiedzi, by móc zyskać odpust zupełny.
      • W tym dniu na Rynku w Myślenicach o g.20.00, odbędą się występy zespołów /Bartłomiej Koszarek, Bukowianie z Bukowiny Tatrzańskiej, Rzoz, InoRos, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów, Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice/ oraz wielkoformatowe projekcje w technologii videomapingu 3D na kamienicy Obońskich. Program został przygotowany przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie w ramach projektu: Szlak Maryjny “Światło ze Wschodu”. Wstęp wolny – zapraszamy.
      • W dniu Odpustu na Mszy Świętej o g.11.00 rozpoczniemy Nawiedzenie siedmiu Kopii Cudownego Wizerunku Pani Myślenickiej w rodzinach naszej parafii. Zapraszamy na tę Msze Świętą rodziny, które będą pierwsze podejmować Matkę Bożą. Ufamy, że to szczególne spotkanie z Maryją przyczyni się do duchowego odrodzenia naszej parafii. Przy okazji Nawiedzenia zachęcamy rodziny do spowiedzi i Komunii Świętej. Program Nawiedzenia jest następujący:
        • Miłogoszcz – ul. Daszyńskiego od nr 62 w stronę centrum
        • Oś. 1000-lecia od bloku nr 1 w górę
        • Oś. 1000-lecia od bloku nr 17 w dół
        • ul. Średniawskiego od nr 70A w stronę miasta
        • ul. Tarnówka od nr 1c do końca i ul. Sobieskiego
        • ul. Ujejskiego od Borzęty w stronę centrum,
        • ul. Słowackiego od nr 65 w stronę centrum
      • Obraz pójdzie od rodziny do rodziny. Wieczorną godzinę przeniesienia Obrazu rodziny ustalają pomiędzy sobą. Szczegółowy plan peregrynacji będzie dostępny na stronie internetowej.
  • W tygodniu spowiadamy codziennie od g. 6.00 i podczas Mszy Św. oraz wieczorem od g.17.00. Dodatkowo w pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca od g.15.00. Msza Święta dla dzieci w pierwszy piątek o g.16.30.
    • Poniedziałek: Msza Święta o g. 8.00 o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz nauczycieli, pracowników szkół i rodziców.
    • Środa: Msza Święta wieczorna o trwałość, świętość małżeństw i bł. Boże w rodzinach. Od g.17.00 adoracja prowadzona przez „Służbę Rodzinie”.
    • Sobota: Msza Św. wieczorna w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
  • Caritas Betania wznawia działalność po wakacyjnej przerwie:
    • we wtorek w godz. 15-17 będzie czynne Biuro – można jeszcze składać skierowania z MGOPS na pomoc żywnościową UE
    • w środę o 19.15 powakacyjne spotkanie Wolontariatu Młodzieżowego (zapraszamy wszystkich pragnących włączyć się w działalność Zespołu)
    • w sobotę rusza kuchnia Albertyńska
  • S. Ewa zaprasza wszystkie dziewczynki, zwłaszcza ze szkoły podstawowej, które chciałyby dołączyć do scholi “Różyczki Pani Myślenickiej”. Próby odbywają się w każdą sobotę o g. 9.30 i trwają około godziny. W niedzielę schola spotyka się o g.10.00 i śpiewa na Mszy o g.11.00. Najbliższa próba już za tydzień, 8 września.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w miesiącu sierpniu złożyli ofiarę na renowację ołtarza w kościółku św. Jakuba – wpłynęło na ten cel 14.350,00 zł.
  • Polecamy prasę katolicką –można ją nabyć przy kaplicy Matki Bożej. W “Gościu Niedzielnym” przeczytamy o Kościele, który nie jest martwą religią Księgi, lecz żywym organizmem; o udziale papieża Franciszka w Światowym Spotkaniu Rodzin w Irlandii; co robić, aby uwolnić młodzież od depresji. Jest też “Źródło”.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów, dzieciom, młodzieży i nauczycielom mocy Ducha Świętego w rozpoczynającym się roku szkolnym.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności z naszej parafii
    śp. Zofię Gielas /105 lat/, śp. Zofię Szczepaniak, śp. Elżbietę Rychlicką,
    śp. Rozalię Biedrawa. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.