• Nasz Parafianin ks. Tomasz Szlachetka przyjął wczoraj święcenia kapłańskie. Dzisiaj o 12:30 odprawi Mszę Świętą Prymicyjną. Obejmijmy Go serdeczną modlitwą.
  • W liturgii Kościoła dzisiaj kończy się czas wielkanocny.
  • Nabożeństwo majowe dzisiaj i w tygodniu o 17:30.
    • Poniedziałek: Święto NMP Matki Kościoła
      • Msze Święte: 6:30, 8:00, 9:30, 16:30, 18:00 – zachęcamy do uczestnictwa
    • Wtorek: wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika
    • Środa: Święto Nawiedzenia NMP
      • Zakończenie nabożeństw majowych z procesją wokół kościoła.
    • Czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
      • W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one codziennie o 17:45 a w środę i sobotę o 17:30.
    • Sobota: wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzysz
    • Niedziela: Uroczystość Najświętszej Trójcy
    • I czwartek: 18:00 w intencji Dobroczyńców i Wolontariuszy „Betanii”
    • I piątek: 16:00 w intencji dzieci z klas trzecich, ich rodzin i nauczycieli
    • 16:00 w intencji S. Janiny – od Dzieci I-Komunijnych
    • I sobota: 8:00 Msza Święta wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu
    • Sercu NMP, po niej modlitwy
    • Niedziela: 9:30 w intencji pielgrzymujących do Sanktuariów Śląska
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy dodatkowo w czwartek i w piątek od 15:00. W piątek Msza Święta dla dzieci o 16:00.
  • Zapraszamy młodzież na kolejny „Młody Piątek”, o 19:00 Msza Święta.
  • Dzieci klas czwartych wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą w Rocznicę I Komunii Świętej w sobotę o 10:00.
  • Sakramentu Bierzmowania i Pierwszej Komunii Świętej Osobom niepełnosprawnym udzieli ks. Bp Damian Muskus w naszym kościele w sobotę o 10:00.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od 9:00 – zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • Majówka i Msza Święta w intencji mieszkańców Myślenic, przy kapliczce Matki Bożej na Górze Plebańskiej “pod Lipką”, w środę o 16:30 – zaprasza ks. Proboszcz parafii św. Br. Alberta.
  • Modlitwa adoracyjna w intencji pokoju w nocy z piątku na sobotę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie po Mszy Świętej wieczornej.
  • Zmiana Tajemnic Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 14:00.
  • W przyszłą niedzielę kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
  • Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Przejdzie ona tradycyjną trasą po myślenickim Rynku. Prosimy o przygotowanie ołtarzy na Rynku: Rodzinę Państwa Jarząbków, Kongregację Kupiecką Oddział Myślenice, oraz Solidarność.
  • W poniedziałek kancelaria parafialna nieczynna.
  • W „Gościu Niedzielnym” artykuł o ustanawianym dziś sanktuarium na Bachledówce – związanym z bł. kardynałem Stefanem Wyszyńskim.
  • Życzymy Wam mocy Bożego Ducha i obfitości Jego darów na cały tydzień.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Bogdan Szatan. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.