• Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w poniedziałek i wtorek o 17:45, w pozostałe dni o 17:30.
  • Zmiana Tajemnic Różańca po Mszy Świętej o 14:00.
  • Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej, do której jesteśmy zobowiązani przykazaniem kościelnym.
    • Poniedziałek: wspomnienie bł. Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy
    • Wtorek: wspomnienie św. Norberta, biskupa
    • Środa: wspomnienie bł. męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, kapłanów
    • Czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa /Boże Ciało/
      • Msze Święte będą w porządku niedzielnym, nie będzie Mszy Świętej o 11:00. W kościółku Msze Święte o 7:30 i 14:15.
      • Po Mszy Świętej o 9:30, sprawowanej przy ołtarzu polowym, wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, tradycyjną trasą wokół myślenickiego Rynku. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian: dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne, osoby do niesienia feretronów, chorągwi i baldachimu, orkiestrę, Ochotnicze Straże Pożarne.
      • Po procesji około 11:30 zostanie odprawiona Msza Święta w kościele.
      • O 17:30 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja wokół kościoła.
      • Uczestnicząc z wiarą w procesji Eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
      • W oktawie Bożego Ciała Nabożeństwo i procesja wokół kościoła o 17:30, a po niej Msza Święta o Najświętszym Sakramencie z nieszporami.
    • Środa: 18:00 w intencjach zbiorowych
    • Sobota:
      • 10:00 w intencji Róży i Rodziny Szkaplerznej, pół godziny wcześniej Różaniec
      • 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej
  • Modlitwa Różańcowa w intencji Ojczyzny jutro po Mszy Świętej o 8:00.
  • Modlitwa uwielbienia prowadzona przez wspólnotę „Nazaret” w środę o 19:30.
  • Modlitwa adoracyjna w intencji pokoju w nocy z piątku na sobotę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie po Mszy Świętej wieczornej.
  • Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym “NAZARET” organizuje wyjazd do Rzeszowa na koncert “Jednego serca, jednego Ducha” w Boże Ciało. Wyjazd o 15:00. Zapisy w zakrystii.
  • XVII Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę 10 czerwca – organizujemy wyjazd. Szczegóły na plakatach.
  • W „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę z arcybiskup. Georgiem Gansweinem, osobistym sekretarzem Benedykta XVI oraz smutny artykuł opisujący stan wiedzy historycznej Polaków i wynikające z tego konsekwencje.
  • Specjalne wydanie12. Niech ten eucharystyczny tydzień, otworzył nas jeszcze bardziej na obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Małgorzata Olajossy, śp. Ryszard Węgrzyn. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
  • Ogłoszenie niekościelne:
    • Spotkanie autorskie z Jakubem Maciejewskim pt.: „Wojna na Ukrainie a sprawa polska” oraz promocja książki pt. „WOJNA. Reportaż z Ukrainy” w piątek 19:00 w Domu Katolickim przy ul. 3 Maja 1A. Po spotkaniu możliwość nabycia książek z podpisem Gościa. Organizatorzy zapraszają.