• Nabożeństwo majowe o 17:30.
    • W czasie nabożeństwa i na Mszy Świętej wieczornej, a w sobotę o 8:00, dzieci z klas trzecich będą przezywać Biały Tydzień.
  • Nasz Parafianin, diakon Tomasz Szlachetka, przyjmie święcenia kapłańskie w sobotę o 10:00 w katedrze na Wawelu. Mszę Świętą Prymicyjną odprawi w przyszłą niedzielę o 12:30. Zachęcamy do modlitw w Jego intencji i do udziału w Mszy Świętej.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy
    • Środa: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych
    • Piątek: wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana
    • Sobota: wspomnienie św. Pawła VI, papieża
    • Niedziela: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  • W tym tygodniu przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez modlitwę w czasie nabożeństwa majowego. Zwieńczeniem będzie Wigilia Zesłania Ducha Świętego w sobotę, która rozpocznie się o 21:00. W planie uwielbienie, modlitwa wstawiennicza, a o 23:00 uroczysta Msza Święta. Włączmy się w tę modlitwę prowadzoną przez Wspólnotę „Nazaret”, aby jak Maryja z Apostołami w Wieczerniku oczekiwać zesłania Ducha Świętego.
  • Modlitwa w intencji pokoju w nocy z piątku na sobotę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie po Mszy Świętej o 18:00.
  • Wszystkie Różę Różańcowe naszej Parafii zapraszamy na nabożeństwo majowe przy kapliczce „na Studzience” w sobotę o 18:00.
  • Wyjazd na pielgrzymkę do sanktuariów Śląska jutro o 6:30 z Placu Kilińskiego.
  • Spotkanie młodzieży przed wyjazdem na Lednicę będzie w piątek o 19:00 w Domu Katolickim.
  • Zapraszamy na spektakl edukacyjny dla młodszych i starszych widzów „Lekarstwo dla Ziemi” przygotowany przez dzieci aktorów Grupy Misterium. Szczegóły dotyczące rezerwacji na profilu Grupy Misterium.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, że Kościół potrzebuje artystów, a artyści Kościoła, oraz o działaniu Ducha Świętego w Kościele. W „Małym Gościu” dla dzieci specjalny ciekawy dodatek.
  • Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi na cały tydzień.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Krzysztof Skałka. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.