KOMUNIKAT METROPOLITY

Drodzy Archidiecezjanie,

Niedawno świętowaliśmy beatyfikację Błogosławionej Hanny Chrzanowskiej. Dziękujemy Ojcu świętemu Franciszkowi za ten dar nowej orędowniczki dla Kościoła krakowskiego. W dzisiejszą niedzielę gorąco zachęcam do modlitwy o pomyślny przebieg procesu kanonizacyjnego Sługi Bożego Biskupa Jana Pietraszko i nadzwyczajną łaskę – cud, poprzez który sam Pan Bóg upewni w nas przekonanie o świętości Jego życia i posługi. Zachęcam do modlitwy przez jego wstawiennictwo zwłaszcza przy grobie, który znajduje się w Uniwersyteckiej Kolegiacie św. Anny w Krakowie. Ufam, że Pan Bóg pokieruje także tą krakowską sprawą i da znak.
Wszystkim z serca błogosławię,
ks. abp Marek Jędraszewski [Metropolita Krakowski]

Ogłoszenia

• Nabożeństwo majowe dziś i w tygodniu o g. 17:30. Zakończenie nabożeństw wraz z procesją w środę o godz. 17:30.
    • Dzieci prosimy o przyniesienie wyklejonych plansz na nabożeństwo we wtorek.
  • Spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania z klas II Gimnazjum w poniedziałek [jutro] o g. 16:45 w Kościele.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w tygodniu w czasie Mszy św., popołudniu od g. 17:00, piątek od g. 15:00 – 18:00, z przerwą od g. 16:30 – 17:00.
    • Msza św. w pierwszy piątek dla dzieci o g. 16:00. Po Mszy św. zmianka różańcowa dla czwartoklasistów.
  • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9:00. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.
  • Zmiana tajemnic różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 14.00.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Wtorek – wsp. św. Urszuli Leduchowskiej, dziewicy
    • Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa [Boże Ciało].
      • Msze św. w naszym sanktuarium w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy św. o g. 11:00, która będzie odprawiona po procesji ok. g. 11:45. W kościółku Msze św. o g. 7:30 i 14:15.
      • Po Mszy św. o g. 9:30 [sprawowanej przy ołtarzu polowym] – procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy.
      • Serdecznie prosimy Rodzinę Jarząbków wraz z sąsiadami, Kongregację Kupiecką Oddział Myślenice, a także Solidarność o przygotowanie ołtarzy na myślenickim Rynku.
      • Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian: dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne, młodzież i dorosłych. Osoby do niesienia feretronów i chorągwi, panów do niesienia baldachimu, orkiestrę, Ochotnicze Straże Pożarne oraz tych wszystkich, którzy pragną uczcić Chrystusa Uwielbionego. Za pobożne uczestnictwo w procesji Eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny.
      • Po południu o g. 17:15 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja wokół kościoła.
    • W oktawie Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. połączoną z Nieszporami o Najświętszym Sakramencie i procesję wokół kościoła: w tygodniu o g. 18:00, a w niedzielę o g. 17:15.
    • Piątek – wsp. św. Justyna, męczennika i zarazem rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych, które będą odprawiane po Mszy św. wieczornej.
  • W naszej wspólnocie gościć będziemy ks. Aleksego Pliszyńskiego, misjonarza z Boliwii, który prosić nas będzie o wsparcie misji budowy kościoła i tworzenia nowej parafii na peryferiach miasta Oruro. Zbiórka do puszek na ten cel w przyszłą niedzielę.
  • Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie z okazji ogłoszenia przez Pawła VI Encykliki Humane Vitae oraz Jubileuszu 5o-lecia istnienia zaprasza małżonków, jak i wszystkich przygotowujących się do małżeństwa na spotkanie rejonowe, które odbędzie się 3 czerwca w Domu Katolickim w Myślenicach. Spotkanie rozpocznie się o g. 17:15 prelekcją na temat Odpowiedzialne rodzicielstwo, którą wygłoszą dr inż. Jacek oraz dr Jadwiga Pulikowscy. Następnie o g. 18:00 odprawiona zostanie Msza św., po której przewidziana jest modlitwa narzeczonych, małżeństw i rodzin przed Najświętszym Sakramentem.
  • Z okazji Jubileuszu 10–lecia powstania Chóru parafialnego Laudate Dominum, zapraszamy na warsztaty liturgiczno-muzyczne Maryja – niewiasta Eucharystii, które odbędą się w dniach od 1 do 3 czerwca w Domu Katolickim. Warsztaty są bezpłatne. Więcej informacji oraz zapisy na stronie parafii.
  • Z intencji mszalnych
    • Środa – 18:00 Dziękczynna za łaskę pielgrzymki do Włoch, z prośbą o potrzebne dary dla pielgrzymów.
    •  Sobota
      • 8:00 Wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. różaniec wynagradzający.
      • 18:00 W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
    • Niedziela
      • 9:30 W intencji Gminnej Spółdzielni, Samopomoc Chłopska M-ce, za pracowników ich rodziny, o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej.
      • 14:00 Dziękczynna z okazji Jubileuszu 10-lecia powstania Chóru parafialnego Laudate Dominum
  • Wszystkim życzymy radosnej niedzieli!