• Dziś kończy się okres wielkanocny. Z racji Uroczystości za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny.
  • W naszej wspólnocie parafialnej Uroczystość I Komunii Św. dla dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej na Mszach Świętych o g. 9:30 i 11:00. Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci pierwszokomunijnych o g. 15:30 i 16:30. W Białym Tygodniu zapraszamy dzieci w strojach komunijnych wraz z rodzicami na nabożeństwo majowe o g. 17:30 i Mszę Św. o g. 18.00. W czasie nabożeństw prosimy o udostępnienie ławek dla dzieci. We wtorek Msza św. dla dzieci wyjątkowo o g. 16:00, natomiast w sobotę o g. 10:00. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za posprzątanie świątyni i placu wokół kościoła na dzisiejszą uroczystość, jak również za złożoną ofiarę.
  • Próba przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania dla kandydatów z klas III gimnazjum w poniedziałek o g. 18:45 w kościele. Uroczysta Eucharystia z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z naszej parafii we wtorek o g. 18:00. Przewodniczył jej będzie nasz Metropolita ks. abp Marek Jędraszewski.
  • Kandydatów do Bierzmowania z klas VII Szkoły Podstawowej zapraszamy na Mszę św. w środę na g. 18:00, a po niej na spotkanie w kościele.
  • Msza św. w rycie trydenckim w przyszłą niedzielę o g. 11:30 w Kościółku św. Jakuba na Stradomiu. Odprawi ją kapłan z Bractw Kapłańskiego Św. Piotra.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu: w Sanktuarium o g. 6:30, 8:00, 9:00, 16:30, 18:00, w Kościółku o g. 14:15.
    • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    • Sobota – wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera
  • Z intencji mszalnych
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
    • Niedziela – 12:30 Dziękczynna z okazji jubileuszu 30-lecia święceń kapłańskich ks. Proboszcza Stanisława
  • Zaproszenie
    • Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wraz z instytucjami dbającymi o nasze bezpieczeństwo zaprasza na cykl debat społecznych, których celem jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństw mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych. Debata odbędzie się 24 maja o g. 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia.