• Dziś w naszej wspólnocie gościmy ks. Aleksego Pliszyńskiego, misjonarza z Boliwii, któremu dziękujemy za skierowane do nas Słowo Boże oraz podzielenie się świadectwem posługi misyjnej. Wyrazem naszej solidarności
    z kościołem misyjnym w Boliwii niech będą złożone ofiary podczas dzisiejszej zbiórki do puszek.
  • Zmianka Żywego Różańca po Mszy św. o g. 14:00.
  • Nabożeństwa w ramach Oktawy Bożego Ciała dziś o g. 17:15., w tygodniu o g. 18:00. Szczególnie zachęcamy rodziców do pielęgnowania wśród dzieci pięknej tradycji sypania kwiatków oraz dzwonienia w czasie procesji eucharystycznej. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała wraz z poświęceniem wianków z ziół w czwartek o g. 18:00.
  • Zapraszamy małżonków oraz wszystkich przygotowujących się do małżeństwa na spotkanie na temat Odpowiedzialne rodzicielstwo, które poprowadzą Państwo Jadwiga i Jacek Pulikowscy dziś o 17:15 w Domu katolickim. Następnie o g. 18:00 odprawiona zostanie Msza Św., po której przewidziana jest modlitwa narzeczonych, małżeństw i rodzin przed Najświętszym Sakramentem.
  • W ubiegły piątek [1 czerwca], do posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym zostało pobłogosławionych przez kard. Stanisława Dziwisza dziesięciu ministrantów z naszej parafii. Nowych lektorów oraz ich posługę w naszej wspólnocie polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. przy ołtarzu Serca Pana Jezusa połączoną z procesją o g. 18:00. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Najmilszy Jezu. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    • Sobota – Wsp. Niepokalanego Serca NMP
  • Z intencji mszalnych
    • Środa – 18:00 O trwałość, jedność i świętość małżeństw oraz o bł. Boże w rodzinach. Po Mszy św. sprawowanej o g. 8:00 adoracja w tejże intencji.
    • Piątek – 18:00 O Boże błogosławieństwo dla Panów noszących baldachim oraz Wizerunek Pani Myślenickiej.
    • Sobota
      • 7:30 O błogosławieństwo Boże dla członkiń Róży p. w. Niepokalanego Serca Maryi.
      • 18:00 W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
    • Niedziela 12:30 – w naszej parafii będziemy gościć ks. prałata Stefana Kubienia oraz sprawowana będzie Msza Św. dziękczynna za lata Jego posługi duszpasterskiej w naszej wspólnocie. Będziemy także prosić Boga o zdrowie i wszelkie błogosławieństwo dla ks. Prałata.
  • Pielgrzymki
    • Klub Inteligencji Katolickiej organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem 23 czerwca [sobota]. Więcej informacji, program pielgrzymki na plakatach i stronie parafii.
    • Zapraszamy na XII Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 9 czerwca [sobota]. Wszystkich chętnych do włączenia się modlitwę w intencji kapłanów prosimy o zapisywanie się w zakrystii dziś po Mszy św., a w tygodniu w sklepie KIK-u.
  • Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ofiary na potrzeby parafii złożone na tacę, w kopertach, jak również wpłaty na konto parafialne. Bóg zapłać!