• Nieszpory o g.17.30.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Sylwestra I, papieża
      • O g.17.00 uroczyste Nieszpory z kazaniem, śpiewem Suplikacji i Te Deum.
      • Zapraszamy do wspólnej modlitwy, by przeprosić Boga i podziękować Mu za wszelkie łaski uzyskane w kończącym się roku.
    • Wtorek: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
      • Nowy Rok – Światowy Dzień Pokoju
      • Msze Święte w porządku niedzielnym.
    • Środa: Wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu,
      biskupów i doktorów Kościoła
    • I czwartek miesiąca.: wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus
    • Niedziela: Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/
      • Na każdej Mszy Świętej poświęcenie kredy i kadzidła.
      • W tym dniu już po raz szósty z trzech stron Myślenic: z Placu Targowego na Dolnym Przedmieściu, od kościoła na Osiedlu, od kościoła na Zarabiu, o g.11.30 ruszą królewskie orszaki, by spotkać się na Rynku i tam pokłonić się Dzieciątku Jezus oraz wspólnie kolędować. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszają Burmistrz Pan Jarosław Szlachetka oraz parafie Narodzenia NMP, św. Franciszka z Asyżu i św. Wojciecha z Osieczan. W trakcie trwania Orszaku na Rynku pod namiotem ”Betani” będzie prowadzona zbiórka żywności dla potrzebujących.
  • Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na konsekrację biskupa nominata Janusza Mastalskiego do Katedry Wawelskiej w najbliższą sobotę o g. 10.00
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie od g. 6.00 i w czasie Mszy Świętych oraz od g. 17.00, a w czwartek i w piątek od g.15.00 do g.18.00. Na piątkową spowiedź szczególnie zapraszamy dzieci.
  • Chorych odwiedzimy z posługa sakramentalną w sobotę od. g. 9.00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii Parafialnej.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.14.00.
  • W ramach Roku Jubileuszowego 50 – lecia Koronacji Łaskami Słynącego Obrazu w najbliższą sobotę, czwarta już Nowenna do Matki Bożej Pani Myślenickiej. Rozpoczniemy ją o g.17.30 modlitwą z podziękowaniami i prośbami. Następnie Msza Święta z kazaniem sprawowana przez księży rodaków ks. Jacka Budzonia i ks. Tadeusza Jarzębaka. Zapraszamy na nią wszystkie rodziny, które Matka Boża w swoim obrazie odwiedziła w domach w grudniu oraz osoby starsze, szczególnie babcie i dziadków.
    • Od 1 stycznia Msza Święta we środy o g.18.00, poprzedzona Nowenną do MB Nieustającej Pomocy, będzie sprawowana w intencjach zbiorowych. Jest to wyjście naprzeciw długiemu oczekiwaniu na wolny termin Mszy Świętej i sytuacjom nagłym.
    • Poniedziałek: o g. 8.00 za + Teresę Jedynaka – int. Od Solidarności.
    • Środa: o g.18.00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz błogosławieństwo
      Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej o g. 8.00 adoracja w tej intencji.
    • Czwartek: o g.18.00 o Boże błogosławieństwo dla Dobroczyńców i Wolontariuszy
      Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”.
    • Piątek: o g.16.00 w intencji Dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
    • Sobota:
      • o g. 8.00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko
        Niepokalanemu Sercu NMP. Różaniec w tej intencji po Mszy Świętej
      • o g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
      • o g.18.00 w intencji rodzin, które Matka Boża nawiedziła w grudniu.
      • o g.18.00 w intencji nowo powstałej Róży Męskiej św. Józefa.
    • Niedziela: o g. 8.00 w intencji tych, którzy przyjęli Panów Organistę i Kościelnego
      roznoszących opłatki.
  • Wyrażamy wdzięczność ks. Stanisławowi Wójcikowi, naszemu rodakowi za ufundowanie z racji Jubileuszu Koronacji Obrazu Matki Bożej nowej monstrancji.
  • Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 kolędują dzisiaj na rzecz misji i misjonarzy w Peru i na Ukrainie, po Mszach Świętych o g. 8.00, g. 9.30 i g.11.00. Serdecznie zapraszamy i prosimy o wsparcie.
  • Zapraszamy na jasełka pt. „Muzyka Bożego Narodzenia” w reżyserii Marcina Kobierskiego i Młodzieży Oazowej. Wejściówki na dzień 5, 6,12, 13 stycznia można odebrać dzisiaj po Mszach Świętych w zakrystii. Możliwa jest rezerwacja telefoniczna i mailowa. Więcej informacji znajduje się na naszym fanpage’u i na facebooku.
  • Przed kościołem można nabyć „Modlitewnik – u stóp Matki Bożej Myślenickiej”, jako pomoc dla rodzin przyjmujących Jej Wizerunek w domach; oraz kalendarz na przyszły rok, z wieloma archiwalnymi zdjęciami z koronacji Cudownego Obrazu. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na remont murów wokół naszej świątyni.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Źródle” przeczytamy o Koronce za konających.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej parafii śp. Stanisław Hołuj. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.
  • Sprawozdanie z prac, które zostały rozpoczęte i wykonane w mijającym półroczu 2018 r. z ofiar parafian oraz plany na najbliższą przyszłość.
  • Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni