• Świętej Bożej Rodzicielce Maryi powierzamy Nowy Rok 2017. Niech otoczy wszystkich mieszkańców parafii macierzyńską miłością. Wyprasza wszelkie potrzebne nam łaski i chroni od złego. Wszystkim rodzinom, dzieciom i młodzieży, osobom samotnym, starszym i chorym życzymy zdrowia, pokoju i wszelkich łask Bożych.
  • Przy tej okazji pragniemy gorąco podziękować wszystkim za modlitwę w intencji ks. Proboszcza Stanisława. Cieszymy się, ze znacznej poprawy, życzymy mu wytrwałości, wielu sił na najbliższy czas i szybkiego powrotu do nas. Adoracja w intencji ks. Proboszcza, dziś o 15:30.
    Msza św. w intencji ks. Proboszcza 6 I o godz. 6:30.
  • Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego sakramentu.
  • Po Mszy św. o godz. 14:00 zmiana tajemnic różańca.
  • Nieszpory o godz. 17:30.
  • W minionym roku 2016 w naszej parafii:
    • ochrzczono 125 dzieci
    • do wieczności odwołał Pan Bóg 121 osób
    • do pierwszej Komunii Świętej przystąpiło 105 dzieci
    • sakrament małżeństwa zawarło 55 par
    • sakrament bierzmowania przyjęło 139 osób
    • sakrament Namaszczenia Chorych przyjęło 445 osób
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Poniedziałek – wsp. świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów
    • Piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli.
      • Przypominamy, że uczestnictwo we Mszy św. w tym dniu jest obowiązkowe. Msze św. w naszej parafii według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Poświęconą kredą wypiszemy na naszych drzwiach inicjały imion Trzech Króli K+M+B+2017.
      • Składka w Trzech Króli jest przeznaczona na misje.
      • Ulicami naszego miasta przejdą orszaki Trzech Króli. Wyruszą one o godz. 15:00 z parafii na Osiedlu, z Zarabia. Parafia Osieczany swój korowód rozpocznie na Dolnym Przedmieściu.
      • Na Rynku Trzej Królowie złożą swoje dary, a my również Bożej Dziecinie na stoisku Caritas przy szopce będziemy mogli ofiarować produkty trwałej żywności, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Serdecznie zapraszamy!
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi w tygodniu w czasie Mszy św., popołudniu od godz. 17:00.
  • Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.
  • W dniu 8 stycznia po Mszach św. o 8:00, 9:30 i 11:00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach, będą kolędować dla misji. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz misji i misjonarzy oraz zakup Pism Świętych do pracy z dziećmi. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za każde okazane wsparcie.
  • Z intencji mszalnych
    • Środa – 18:00 o trwałość, jedność i świętość małżeństw oraz o błogosławieństwo Boże w rodzinach. Od 17:15 Adoracja w tejże intencji.
    • Czwartek– 18:00 O błogosławieństwo Boże dla Dobroczyńców i Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas Betania
    • Piątek – 11:00 Dziękczynna z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Najświętszej w intencji rodzin, które przyjęły P. Kościelnego i P. Organistę w czasie roznoszenia opłatków
    • Sobota
      • 8:00 Wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. Różaniec w tejże intencji.
      • 18:00 W intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
    • Niedziela
      • 14:00 Dziękczynna w 35. rocznicę działalności Klubu Inteligencji Katolickiej. Po Mszy św. tradycyjny opłatek.
      • 18:00 Dziękczynna, z prośbą o Boże bł., opiekę MB Myślenickiej dla Malty –Służby Medycznej.
  • Pielgrzymujmy do miejsc świętych…
    • Wciąż trwają zapisy na parafialną pielgrzymkę do Rzymu i sanktuariów Italii. Odbędzie się ona w terminie 09 – 17 marca 2017. Koszt – 1 900zł + 130€. Szczegółowe informacje i program pielgrzymki znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy wraz z wpłatą zaliczki 500 zł w kancelarii parafialnej. Opiekę duchową w czasie pielgrzymowania będzie sprawował ks. Mirosław.
  • Ogłoszenia kulturalne
    • Serdecznie zapraszamy na Jasełka z Gwiazdami w wykonaniu naszej młodzieży oazowej. Ostatnie spektakle 6, 7 i 8 I o godz. 16:00 i 18:15 w Domu Katolickim. Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej parafii. Bezpłatne wejściówki dostępne zakrystii, a w tygodniu w sklepie KIK-u.
  • Aktualny plan kolędy dostępny na stronie internetowej parafii