Drodzy Parafianie i Goście

• „Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel”
    • Dzielmy się radością płynąca z Betlejem. Nieśmy te radość do naszych domów. Niech te Święta będą wyjątkowe, przemieniające nasze serca. Niech spory i waśnie odejdą w kąt. Po ciężkim dniu przyjdzie radośniejszy. Miłość szczera i bez obłudy niech dotknie każdego z nas, dotknie i ucieszy, bo przecież to Święta, czas radości i pokoju.
    • Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne Święta, składamy najlepsze życzenia pięknych, rodzinnych, ale nade wszystko błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego.
    • Uroczystością Narodzenia Pańskiego rozpoczynamy Okres i zarazem Oktawę Narodzenia Pańskiego.
    • Dziś również inaugurujemy w Polsce Rok św. Brata Alberta.
    • Uroczyste Nieszpory Bożonarodzeniowe dziś o godz. 17:30.
  • Zmianka Żywego Różańca w przyszła niedzielę, po Mszy św. o godz. 14:00.
  • Bardzo serdecznie dziękujemy Siostrze Celinie, Panu kościelnemu Bogdanowi, Panu Ernestowi Łętocha oraz naszej młodzieży za zrobienie całej Bożonarodzeniowej dekoracji w kościele i w kościółku św. Jakuba na Stradomiu. Za wykonanie szopki betlejemskiej, przepiękne przystrojenie choinek, za czas poświęcony w przygotowanie naszego sanktuarium na Święta. Słowa uznania i wdzięczności należą się również dzieciom, które uczestniczyły w Roratach i swoimi pracami przyozdobiły kilka choinek.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Jutro (poniedziałek) – Święto. Św. Szczepana, pierwszego męczennika (porządek Mszy św. niedzielny)
      • Składka w tym dniu jest przeznaczona na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu JP II w Krakowie.
      • Orkiestra Reprezentacyjna M i G Myślenice ubogaci nasza modlitwę podczas Mszy św. o godz. 9:30.
    • Wtorek –Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty (w tym dniu błogosławieństwo wina)
    • Środa – Święto świętych Młodzianków, męczenników
    • Piątek – Święto świętej Rodziny z NazaretuO 17:15 adoracja przy żłóbku o trwałość, jedność i świętość małżeństw i rodzin. Szczególne zaproszenie w na Mszę św. na godz. 18:00 kieruje do nas Oaza Rodzin, której w tym dniu życzymy wielu łask Bożych, płynących od świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa z Nazaretu.
    • Sobota –wspomnienie św. Sylwestra I, papieża
      • Pożegnamy 2016 rok i powitamy rok 2017. Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni. W tym dniu podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary uzyskane w kończącym się roku podczas uroczystych nieszporów o godz. 17:00. Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami).
  • Z intencji mszalnych
    • Piątek – 18:00 O trwałość, jedność i świętość małżeństw oraz o błogosławieństwo w rodzinach
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Ogłoszenia kulturalne
    • Trwając w radości Bożonarodzeniowej gorąco zapraszamy na Jasełka z Gwiazdami w reżyserii Marcina Kobierskiego i młodzieży oazowej. Szczególne zaproszenie w tym roku kierujemy do najmłodszych. Najbliższe spektakle 6, 7 i 8 I o godz. 16:00 i 18:15 w Domu Katolickim. Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej parafii. Bezpłatne wejściówki dostępne dziś pod arkadami, obok kościoła, a w tygodniu w sklepie KIK-u i zakrystii.
  • Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy po Świętach, we wtorek 27 grudnia. Program całej kolędy wywieszony jest w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej parafii. Już dziś dziękujemy za Waszą, życzliwość, otwartość podczas kolędowych spotkań.