„Jezus powiedział do swoich uczniów: Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.”  /J.14.27/

Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy Wasze umysły i serca Swoim pokojem, chroni od wszelkiego zamętu, zachowa w pełnym zdrowiu, obdarzy Mocą, która pomoże przezwyciężyć wszystkie trudności i objąć innych miłością i życzliwą troską.

Szczególne słowa bliskości i życzeń kierujemy do  ludzi chorych i starszych oraz do tych, którzy te Święta spędzają z dala od swoich bliskich.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

• Nasz Parafianin Tomasz Szlachetka, alumn Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, ma zamiar przyjąć święcenia diakonatu. Polecamy Go Waszej modlitwie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do przyjęcia święceń, jest zobowiązany w sumieniu do poinformowaniu o tym kancelarii parafialnej.
  • Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia dzisiaj o 15:00.
  • Nieszpory wielkanocne kończące Święte Triduum Paschalne o 17:30.
  • W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych taki jak w niedzielę.
  • Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich, dzięki którym, mogliśmy godnie  przeżyć Triduum Paschalne,  szczególnie do wszystkich dbających o piękno liturgii, Służbie Liturgicznej, Służbie Kościelnej, Scholi  i Chórowi. OSP Dolne Przedmieście i OSP Śródmieście za wartę przy Bożym Grobie.  Dziękujemy za  wystrój kościoła, Grobu Pańskiego i Ciemnicy S. Elżbiecie, Paniom Annie Biedrawie i Małgorzacie Cichoń, Panom Janowi i Mirosławowi Banowskim, Magdalenie i Ernestowi Łętochom, Janowi Burkat, Mieczysławowi Opydo. Rodzinie Ostrowskich  Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty. Dziękujemy tym, którzy przekazali dary dla potrzebujących  i  Zespołowi Caritas „Betania” za troskę o to, aby i oni mogli te Święta przeżywać godnie.
  • W naszej parafii organizujemy akcję pomocy żywnościowej dla ludzi we wschodniej części Ukrainy, którzy są najbardziej doświadczeni wojną i znajdują się w dramatycznej sytuacji humanitarnej. Mamy możliwość przekazania żywności właśnie w te miejsca, dlatego zachęcamy wszystkie rodziny parafii do zrobienia paczek żywnościowych. Potrzebne produkty to:  suszone kabanosy, konserwy mięsne i rybne, batony energetyczne, czekolady, rodzynki, orzechy, mieszkanki studenckie, dżemy, makaron gruby, sosy do makaronu. Paczki w kartonowych pudełkach dowolnych rozmiarów przynosimy do Domu Parafialnego przy ul. 3 Maja od wtorku do przyszłej  niedzieli od 10:00 do 12:00 oraz od 17:00 do 20:00.