• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17:00.
  • Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Wielkanocny Konkurs Palm dzisiaj na Rynku o 12:00.
  • W Wielkim Tygodniu, podczas liturgii Triduum Paschalnego, będziemy rozważać najważniejsze tajemnice naszej wiary – mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Uroczystości te, z naszego kościoła, będą transmitowane dla ludzi chorych, na stronie internetowej parafii i na youtube.
  • Msze Święte do Wlk. Środy będą sprawowane według dotychczasowego porządku.
  • Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej do Wlk. Środy.
  • Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty – porządek spowiedzi w Wielkim Tygodniu jest na informatorach, w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
  • W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko w poniedziałek i wtorek od 8:30 do 10:00.
  • Program Triduum Paschalnego:
    • WIELKI CZWARTEK – obchodzimy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.
      • 18:00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, która będzie w kaplicy Matki Bożej – adoracja do 23:00.
    • WIELKI PIĄTEK – dzień męki i śmierci Jezusa na Krzyżu. Kościół nie sprawuje Eucharystii.
      • Postarajmy się wszyscy odprawić Drogę Krzyżową. Obowiązuje post ścisły (między 18 a 60 r.) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (po ukończeniu 14 r.).
      • Adoracja w ciemnicy od 6:30.
      • 10:00 Droga Krzyżowa dla dzieci (przynosimy dar skarbonek wielkopostnych).
      • 15:00 Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.
      • 18:00 Liturgia Męki Pańskiej. Składa się ona z Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii Świętej i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, który będzie w kaplicy Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Adoracja przez całą noc i Wlk. Sobotę do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
      • 22:00 Droga Krzyżowa.
      • Na adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim, która została rozpisana tak jak w poprzednich latach, zapraszamy Wspólnoty i Parafian z poszczególnych rejonów.
    • WIELKA SOBOTA
      • Poświęcenie pokarmów przy ołtarzu polowym od 9:00 do 15:00 co pół godziny.
      • “Betania” będzie zbierać żywność dla osób potrzebujących po każdym święceniu.
      • 18:00 Wigilia Paschalna – najważniejsza liturgia roku kościelnego. Będziemy celebrować Paschę Pana – Jego przejście ze śmierci do życia, Jego zmartwychwstanie. Całość zwieńczy uroczysta Eucharystia i Procesja Rezurekcyjna.
    • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msze Święte jak w każdą niedzielę.
  • Wydrukowany program Wielkiego Tygodnia można zabrać ze stolików w przedsionkach kościoła, jest też dostępny na stronie internetowej parafii.
  • W Wlk. Czwartek, o 10.00, abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę Krzyżma Świętego w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie i rozpocznie trwający do 15 czerwca Kongres Eucharystyczny naszej diecezji.
  • Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia będzie od Wielkiego Piątku, codziennie 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną.
  • W Święto Bożego Miłosierdzia 7 kwietnia, powitamy w naszym Sanktuarium, na Mszy Świętej o 18:00 z udziałem ks. bpa Janusza Mastalskiego, relikwie bł. Rodziny Ulmów, które w poniedziałek o 16:00 zostaną przekazane do Nowego Targu. Wraz z nami przy relikwiach będą się modlić przedstawiciele sześciu okolicznych dekanatów.
  • Baranki i paschaliki wielkanocne przygotowane przez Caritas można nabyć dziś w sklepiku na placu kościelnym. Jest tam też dostępny 1 i 2 numer dwumiesięcznika “Historia Kościoła” oraz cegiełki na odtworzenie polichromii.
  • Dzisiaj przy kościele prowadzony jest kiermasz palm i ozdób wielkanocnych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli z Szkoły Podst. nr 2 w Myślenicach – na rzecz misji.
  • Do kościoła św. Jakuba wrócił po renowacji i odbiorze konserwatorskim boczny ołtarz św. Floriana. Koszt renowacji to 150.996,00 zł. Z Urzędu Marszałkowskiego pozyskaliśmy dotację w wysokości 70.000,00 zł, z kasy parafialnej wypłaciliśmy na ten cel 80.996,00 zł. Zakończył się drugi etap odtwarzania polichromii, po Świętach będzie odbiór konserwatorski tej pracy, a 9 kwietnia rozpocznie się ustawianie rusztowania na trzeci etap prac. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
  • Klub Inteligencji Katolickiej organizuje wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w Święto Bożego Miłosierdzia. Szczegóły na plakatach i stronie parafii.
  • W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dodatek, który pomoże nam przeżyć Wlk. Tydzień z medytacjami na poszczególne dni.
  • Życzymy wszystkim, by Wielki Tydzień był czasem głębokich przeżyć religijnych, umocnienia wiary i nadziei oraz ożywienia miłości do Boga i ludzi.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jan Wąsowicz. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.