• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17:00.
  • Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Wielkanocny Konkurs Palm odbędzie się na myślenickim Rynku  około 12:00.
  • W Wielkim Tygodniu będziemy rozważać najważniejsze tajemnice naszej wiary – mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W tym roku te dni przeżywamy w zatroskaniu o pokój na świecie. Niech to trudne doświadczenie otworzy nas na głębię liturgii Triduum Paschalnego, ożywi nadzieję, której źródłem jest Zmartwychwstały Pan.
  • Wszystkie uroczystości z naszego kościoła, będą transmitowane dla ludzi chorych na stronie internetowej parafii i na youtube.
  • Msze Święte do Wlk. Środy będą sprawowane według dotychczasowego porządku.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej do Wlk. Środy od  8:30 do 18:00.
  • Spowiedź:
    • dzisiaj na Mszach Świętych,
    • Wlk. Poniedziałek, Wlk. Wtorek,  Wlk. Środa: 6:30 – 11:00; 15:00 – 19:00
    • Wielki Czwartek, Wielki Piątek: 6:30 – 11:00; 14:00 – 17:00
    • Wielka Sobota: 6:30 – 11:00
  • W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko w poniedziałek, wtorek i środę od 8:30 do 10:00.
  • Program Triduum Paschalnego:
    • WIELKI  CZWARTEK – obchodzimy  pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.
      • 18:00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, która będzie w kaplicy Matki Bożej – adoracja do 23:00.
    • WIELKI  PIĄTEK – dzień męki i śmierci  Jezusa na Krzyżu – Kościół nie sprawuje Eucharystii.
      • Postarajmy się wszyscy odprawić  Drogę Krzyżową.  Obowiązuje post ścisły /między 18 a 60 r./ i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych /po ukończeniu 14 r./
      • Adoracja w ciemnicy od 6:30
      • 10:00 Droga Krzyżowa dla dzieci /przynosimy dar skarbonek wielkopostnych/
      • 15:00 Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia
      • 18:00 Liturgia Męki Pańskiej. Składa się ona z Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii Świętej i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, który będzie w kaplicy Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Adoracja przez całą noc i Wlk. Sobotę do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
      • 22:00  Droga Krzyżowa
      • Na adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim, która została rozpisana tak jak w poprzednich latach, zapraszamy przedstawicieli wspólnot i mieszkańców poszczególnych ulic. Cześć Krzyżowi Świętemu oddajemy zasadniczo przez pokłon lub ucałowanie.
    • WIELKA  SOBOTA
      • Poświęcenie pokarmów przy ołtarzu polowym od  9:00  do  15:00 co pół godziny.
        • „Betania” będzie zbierać żywność dla osób potrzebujących po każdym święceniu.
      • 19:00 Wigilia Paschalna – najważniejsza liturgia roku kościelnego. Będziemy celebrować Paschę Pana – Jego przejścia ze śmierci do życia,  zwycięstwo nad grzechem i szatanem, Jego zmartwychwstanie. Całość zwieńczy uroczysta Eucharystia i procesja rezurekcyjna, podczas której obwieścimy światu, że Jezus zmartwychwstał i żyje.
    • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msze Święte jak w każdą niedzielę.
    • Wydrukowany program Wielkiego Tygodnia można zabrać ze stolików przy drzwiach kościoła, jest też dostępny na stronie internetowej parafii.
  • Nowenna  przed Świętem Bożego Miłosierdzia będzie od Wielkiego Piątku, codziennie 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną.
  • Dzisiaj przed Mszami Świętymi  prowadzony jest  kiermasz palm i ozdób wielkanocnych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli z Szkoły Podst. nr 2 w Myślenicach –  na rzecz misji i pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  • Nasza Parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Fatimy  i Santiago de Compostella w Hiszpanii w terminie od 15 do 22 września tego roku. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablotkach. Zapisy u ks. Proboszcza
  • W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy kolejną płytę Biblii Audio oraz pomoc w dobrym przeżyciu Triduum Paschalnego. Książki z rozważaniami pasyjnymi ks. Tomasza Białonia pt. „Krzyż – eksplozja Bożej miłości” oraz „Ludzkie Serce Boga – w czym naśladować Chrystusa?” można nabyć przy ołtarzu bocznym – ofiara dobrowolna.
  • Życzymy wszystkim, by Wielki Tydzień był czasem głębokich przeżyć religijnych, umocnienia wiary i nadziei oraz ożywienia miłości do Boga i ludzi.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności: śp. Helena Podsiadło, śp. Adam Bartosik. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.