• Przed Wielkim Postem będziemy przeżywać Czterdziestogodzinne Nabożeństwo Eucharystyczne. Wystawienie Najświętszego Sakramentu w ołtarzu głównym kościoła i adoracja:
    • Dzisiaj po południu,
    • W poniedziałek i wtorek od 8:30 do 17:30.
    • O 17:30 uroczyste Nieszpory, po nich Msza Święta z kazaniem. W tych dniach wszyscy znajdźmy czas na adoracyjną modlitwę przed Jezusem Eucharystycznym.
    • Środa Popielcowa: rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, który poprzez nawrócenie i pokutę, ma nas przygotować do obchodu Świąt Paschalnych.
      • Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem:
        • w kościele o 6:30, 8:00, 9:30, 16:30, 18:00
        • w kościółku św. Jakuba o 14:15
      • Składka na Mszach Świętych jest naszą jałmużną wielkopostną na rzecz osób potrzebujących, będzie nią dysponować „Betania”.
      • W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na ograniczeniu się do spożycia trzech posiłków: dwóch lekkich i jednego do syta /dotyczy osób między 18 a 60 r. życia/; oraz na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych /po ukończeniu 14 r. życia /.
      • Kancelaria w tym dniu nieczynna.
  • Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z nałogów, a od środy do niedzieli trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w naszym życiu.
  • W naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej, do której jesteśmy zobowiązani przykazaniem kościelnym, trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (4 czerwca).
  • Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:
    • Godzina Miłosierdzia wraz z Drogą Krzyżową: codziennie o 15:00
    • Droga Krzyżowa w piątek:
      • dla dzieci o 16:00
      • dla dorosłych o 17:15
      • dla młodzież o 19:00
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: niedziela o 17:00.
    • Uczestnicząc z wiarą w nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.
  • Rekolekcje w naszej Parafii rozpoczniemy w drugą Niedzielę Wielkiego Postu.
  • Wznawiamy nocną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju i bezpieczeństwa naszej Ojczyzny z piątku na sobotę. Rozpoczęcie po Drodze Krzyżowej dla młodzieży. Po każdej Mszy Świętej w niedzielę w zakrystii można się wpisać na konkretną godzinę nocnej adoracji – chcemy w ten sposób zabezpieczyć również bezpieczeństwo Najświętszego Sakramentu i kościoła.
  • W związku z rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę w piątek o 16:30 w Katedrze na Wawelu Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi Mszę Świętą w intencji pokoju. Bezpośrednio po niej odbędzie się koncert w wykonaniu Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej „Slobozhansky” z Charkowa, po czym nastąpi przemarsz pod hasłem „Razem dla Pokoju” ze Wzgórza Wawelskiego na Rynek Główny w Krakowie.
  • Grupa „Misterium” zaprasza na spektakl “Misterium Męki Pańskiej“. Szczegóły dotyczące terminów i rezerwacji na profilu Grupy na Facebooku oraz na plakatach i stronie internetowej parafii. Premiera już w sobotę.
  • Nasza Parafia organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Libanu do grobu św. O. Charbela – zapisy u ks. Proboszcza.
  • Organizujemy również obóz dla dzieci na Chorwacji od 23 lipca do 3 sierpnia. Koszty całości: 400 euro i 680 zł. Szczegóły na stronie internetowej. Zapisy u ks. Pawła Ostwalda. Ilość miejsc ograniczona.
  • Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na działalność charytatywną Parafialnego Zespołu Caritas “Betania”. Nasi wolontariusze od jutra będą pomagać w rozliczeniu zeznania podatkowego. Informacje na plakatach.
  • Bóg zapłać za ofiary przekazane na pomoc ludziom dotkniętych trzęsieniem ziemi – zebraliśmy 31.150, 00 zł.
  • Dzisiaj po Mszach Świętych ofiarą do puszek będzie można wesprzeć leczenie Franciszka Foremniaka z Głogoczowa.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym jak ożywić parafię, o praktyce postu i obrzędzie posypania głów popiołem oraz o synodzie. W „Małym Gościu” dla dzieci specjalny dodatek: wielkopostna miarka
  • Życzymy wszystkim spokojnego tygodnia, oraz dobrego wejścia w Wielki Post.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Piotr Biedrawa, śp. Gabriela Makselon, śp. Stanisław Ogrodny. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.
  • Ogłoszenie niekościelne:
    • Spotkanie z uchodźcami z Ukrainy i wolontariuszami, w rocznicę agresji na Ukrainę, odbędzie się na Rynku w Myślenicach w sobotę o 12:00. Zapraszają organizatorzy.