• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o  g.17:00.
  • Msze Święte w tygodniu i nabożeństwa pasyjne  będą sprawowane według dotychczasowego porządku. Zachęcamy do uczestnictwa w nich również poprzez transmisję.
  • Przypominamy o zachowaniu przepisów epidemiologicznych w świątyni.
  • W uroczystość św. Józefa rozpoczął się Rok Rodziny ustanowiony przez papieża Franciszka, który zwracając się do Polaków powiedział „Niech Maryja, Królowa Polski wyprasza wszystkim dar pięknej miłości, by fundamentem waszych rodzin była ewangeliczna wizja małżeństwa, wzajemne zrozumienie i szacunek dla życia ludzkiego. Wam wszystkim i tym, którzy wezmą udział w inicjatywach podejmowanych w związku z obchodami tego Roku, z serca błogosławię.“
  • Nadchodzą Święta, przygotujmy więc nasze serca przez pojednanie i pokutę. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni. W parafiach nie będzie organizowanej spowiedzi wielkopostnej jednodniowej.
    • Spowiedź w naszej parafii tygodniu  będzie:
      • od poniedziałku do piątku od g. 6:00 do g.10:00 i od 16:00 do g:19:00
      • w sobotę od g. 6:00 do g.12:00 i od g.16:00 do g:19:00
      • w niedzielę  podczas  Mszy Świętych
  • Chorych w domach odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą  sobotę  od g.10:00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
    • Czwartek: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
      • Msze Święte
        • w kościele: g. 6:30,  8:00,  9:00,  16:30,  18:00,
        • w kościółku: g.14:15.
      • Jest to także Dzień Świętości Życia.  Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci  oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie. W ty dniu możemy wejść w szeregi osób broniących życia poprzez  Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli zobowiązanie się do 9-cio miesięcznej modlitwy i ofiary  w intencji dziecka nienarodzonego, którego życie jest zagrożone oraz jego rodziców. Można to będzie uczynić na Mszy Świętej o g. 9:00, g.18:00 oraz indywidualnie i  za pomocą mediów społecznościowych. Informacje na temat tego dzieła zawarte są na stronie internetowej naszej diecezji i parafii. Wypełnione deklaracje o jego  podjęciu  proszę składać  do  skarbony na kracie kaplicy Matki Bożej. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.
    • Niedziela Palmowa: poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej, zaś o g.11:00 przy ołtarzu polowym
  • Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w piątek 26 marca. Rozpocznie się ona Mszą Świętą w naszym Sanktuarium g.21:00. Możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty od g.20:00. Zachęcamy do podjęcia wyzwania i wejścia w tajemnicę Chrystusowego krzyża  podczas wielogodzinnej nocnej wędrówki. Wybór trasy i nocna pielgrzymka odbywa się indywidualnie, we własnym zakresie. Jeśli ktoś nie może wyruszyć na trasę, zapraszamy do przeżycia z nami Mszy Świętej za pośrednictwem transmisji. Szczegóły trasy i rozważania przygotowane przez ks. Marcina do pobrania na stronie internetowej parafii.
  • Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w kościele po Mszy świętej wieczornej o g.18.45 w dwóch grupach: w środę grupa pierwsza, a w czwartek grupa druga.
  • W przyszłą niedzielę przed i po Mszach Świętych o g. 8:00, g. 9:30, g.11:00 przeprowadzony zostanie kiermasz palm i ozdób wielkanocnych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli z SP2 oraz Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach,  z zachowaniem zasad epidemiologicznych. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz misji i misjonarzy z naszej parafii.
  • „Gość Niedzielny” podejmuje temat Drogi Krzyżowej i drukuje rozważania 14 stacji przygotowane przez znane osoby świeckie i konsekrowane
  • W tych niełatwych dniach, ufajmy  Bogu, nie traćmy ducha,  módlmy  się za siebie nawzajem i pomagajmy jedni drugim. Matka Boża Pani Myślenicka niech nas otoczy szczególną opieką.
  • W minionym tygodniu odeszły  do wieczności: śp. Maria Kutrzeba, śp. Małgorzata Barańska, śp. Irena Święch, śp. Jolanta Zając- Święch. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.