• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o 17:00.
  • Godzina Miłosierdzia wraz z Drogą Krzyżową: codziennie o 15:00.
  • Droga Krzyżowa w piątek:
    • dla dzieci o 16:00;
      • Poświęcenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej będzie na Drodze Krzyżowej w piątek o 16:00. Spotkanie Rodziców tych dzieci w środę o 18:45.
    • dla dorosłych o 17:15.
  • W piątek ulicami Myślenic, już po raz 25. przejdzie tradycyjna inscenizowana Jubileuszowa Droga Krzyżowa, pod hasłem „Pokój mój daję Wam” – modlitwa w intencji pokoju i Ojczyzny, którą organizujemy wspólnie z parafią św. Brata Alberta. Rozpoczęcie Mszą Świętą o 17:00 w kościele na Osiedlu, po niej ok. 17:30 inscenizacja i Droga Krzyżowa. Zakończenie w naszym Sanktuarium przy ołtarzu polowym. Zachęcamy do zabrania świec. Ulotki o Drodze Krzyżowej można zabrać w przedsionkach kościoła.
    • Czwartek: 18:00 za Zmarłych wypominanych w naszej świątyni
    • Sobota:
      • 10:00 Msza Święta dla Osób niepełnosprawnych
      • 17:00 Msza Święta Wspólnoty „Nazaret” w kościółku św. Jakuba
  • Kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę przed południem.
  • Kongregacja Kupiecka w Myślenicach, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice oraz MOKiS organizują Wielkanocny Konkurs Palm w niedzielę 24 marca na Rynku. Regulamin konkursu na plakatach, w prasie i na stronie internetowej MOKiS-u.
  • Wyjazd na pielgrzymkę do Krakowa w czwartek o 8:30 z Placu Kilińskiego.
  • Nasza Parafia organizuje autokarową 4-o dniową pielgrzymkę do sanktuariów Podlasia od 6 do 9 maja. Na trasie: Radzymin, Tykocin, Święta Woda, Wigry, Studzieniczna, Różanystok, Suchowola, Sokółka, Bochoniki, Supraśl i Białystok. Szczegóły na stronie internetowej i w gablotkach. Zapisy u ks. Proboszcza.
  • Parafia organizuje 7-dniowy obóz wakacyjny dla dzieci i młodzieży od 14 do 20 lipca w Muszynie, w Beskidzie Sądeckim. Koszt – 1300 zł. Zapisy u ks. Mirosława Koziny.
  • Baranki i paschaliki wielkanocne przygotowane przez Caritas można nabyć dziś po Mszach Świętych w kiosku na placu kościelnym, a w tygodniu w sklepie religijnym przy ul. Ks. P. Skargi. W kiosku jest też dostępny 1 i 2 numer dwumiesięcznika “Historia Kościoła” oraz cegiełki na odtworzenie polichromii. Bóg zapłać za każdy dar na ten cel.
  • Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na działalność charytatywną Parafialnego Zespołu Caritas “BETANIA”. Nasi wolontariusze pomagają w rozliczeniu zeznania podatkowego. Zapisy na paczki świąteczne wydawane w Wielką Sobotę będą przyjmowane w środy od 15:30 do 16:30 w budynku Betanii przy ul. 3 Maja 1.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o wyjątkowych kobietach, które wpływały na losy Kościoła, oraz o roli przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i sposobie jego wyboru, a także o rozproszeniach na modlitwie.
  • W tym wielkopostnym czasie niech Matka Boża Pani Myślenicka otoczy nas szczególną opieką.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Helena Panikowska, śp. Zofia Kasperek, śp. Leon Poradzisz. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.