• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17:00.
  • Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu według stałego porządku. Drogę Krzyżową w piątek o 17:15 poprowadzą Róże Różańcowe modlące się w wybranych intencjach.
  • Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w piątek. Rozpoczęcie Mszą Świętą w naszym Sanktuarium o 19:30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od 19:00. Zachęcamy do podjęcia wyzwania i wejścia w tajemnicę Chrystusowego krzyża podczas wielogodzinnej nocnej wędrówki. Wybór trasy i pielgrzymka odbywa się indywidualnie.
  • Zbliżają się Święta Wielkanocne, przygotujmy więc nasze serca przez pojednanie z Bogiem i ludźmi. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami. Spowiadamy codziennie, nie będzie spowiedzi wielkopostnej jednodniowej. W tym tygodniu spowiedź będzie od 6:30 do 8:30 i od 17:00 do 18:30.
    • Wtorek: Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP
      • Msze Święte o 6:30, 8:00, 9:30, 16:30 i 18:00.
      • Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach Świętych. Po Mszy Świętej o 18:00 akt zawierzenia św. Józefowi po 33 – dniowym przygotowaniu.
    • Niedziela Palmowa: poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej, zaś o 11:00 przy ołtarzu polowym z inscenizacją uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy przygotowaną przez Grupę „Misterium”.
      • Kongregacja Kupiecka Oddział Myślenice, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu zapraszają na Wielkanocny Konkurs Palm, który odbędzie się na Rynku o 12:00. Palmy będą oceniane w trzech kategoriach to jest: najwyższa, tradycyjna i najbardziej oryginalna. Przypominamy, że oceniane będą wyłącznie palmy wykonane własnoręcznie z tradycyjnych materiałów. Palmy muszą być podpisane. Konkurs uświetni występ Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy oraz kiermasz Kół Gospodyń Wiejskich.
    • Środa: 18:00 w intencjach zbiorowych
      • 18:00 Msza Święta o uzdrowienie i uwolnienie.
      • Po Mszy Świętej nabożeństwo
  • Osoby głuche zapraszamy na Drogę Krzyżową w poniedziałek o 15:00, pół godziny wcześniej okazja do spowiedzi.
  • Młodzież klas ósmych, przygotowującą się do Bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami na Nabożeństwo Przekazania Krzyża w środę o 19:00 w kościółku św. Jakuba.
  • Modlitwa wstawiennicza prowadzona przez Wspólnotę „Nazaret” w czwartek o 16:00 w kaplicy Pana Jezusa.
  • Chorych w domach odwiedzimy z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę od 9:00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • W Święto Bożego Miłosierdzia 7 kwietnia, powitamy w naszym Sanktuarium, na Mszy Świętej o 18:00 z udziałem ks. bpa Janusza Mastalskiego, relikwie bł. Rodziny Ulmów, które w poniedziałek o 16:00 zostaną przekazane do Nowego Targu. Wraz z nami przy relikwiach będą się modlić przedstawiciele sześciu okolicznych dekanatów.
  • W przyszłą niedzielę od 7:30 do 12:45 przeprowadzony zostanie kiermasz palm i ozdób wielkanocnych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli z Szkoły Podst. nr 2 w Myślenicach. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz misji i misjonarzy.
  • Baranki i paschaliki wielkanocne można nabyć dziś po każdej Mszy Świętej pod namiotem Betanii. Natomiast w kiosku na placu kościelnym dostępny jest 1 i 2 numer dwumiesięcznika “Historia Kościoła” oraz cegiełki na odtworzenie polichromii. Parafialny Zespół Caritas BETANIA bardzo dziękuje za złożoną żywność do koszyków w sklepach w ubiegłym tygodniu. Zebraliśmy 1.500,- kg. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  • Koncert Pasyjny w wykonaniu Orkiestry Polish Art Philharmonic, w czwartek o 17:00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Myślenicach. Darmowe wejściówki do odebrania w sekretariacie szkoły i kasie MOKiS-u.
  • Od środy rozpoczynamy rozbieranie rusztowania w naszym kościele. Trzeci etap prac rozpocznie się 8 kwietnia. Dziękujemy wszystkim wspierającym dzieło odtworzenia polichromii.
  • “Gość Niedzielny” wyjaśnia o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Tygodnia. Z przedsionków kościoła można zabrać krótkie rozważania o Eucharystii autorstwa ks. Wojciecha Węgrzyniaka i ks. Krzysztofa Porosło przygotowujące nas do Kongresu Eucharystycznego.
  • W nadchodzącym tygodniu zaufajmy Bogu, a Matka Boża Pani Myślenicka niech nas otoczy szczególną opieką.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Kazimierz Pardyak, śp. Stanisława Kawa Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.